Originální název: West of Eden

ISBN: 80-902704-0-9

Straky na vrbě (1999) 80-902704-0-9 576
Laser (1995) 80-7193-009-1 576

„Když dinosauři vládli Zemi…“

V tomto díle, vysoce hodnoceném čtenáři i kritikou, jí stále ještě vládnou. Vesmírná katastrofa, která před 65 miliony let ukončila éru praještěrů, se ve světě tohoto románu nikdy nestala. Vývoj obřích plazů pokračoval dál a vyvrcholil Yilané, nejinteligentnější a nejvyspělejší rasou na Zemi. Když jsou však její příslušníci příchodem doby ledové přinuceni překročit oceán, aby prozkoumali a kolonizovali rozsáhlý a neznámý kontinent, dojde k prudkému střetu s novým a divokým savčím plemenem, s nímž se dosud nikdy nesetkali. Tito savci chodí vzpřímeně, loví a používají primitivní kamenné nástroje – a zbraně… (Založil/a: Tanmut)

HELLBOY-DB
  22. 1. 2016, 20:31
Ze zpětného pohledu se sám sobě divím, že jsem knihu tak dlouho odkládal a přitom se v ní schovával takový poklad. Ten je tvořen dobrodružným základem, který by i sám o sobě knihu celkem dobře táhl kupředu, ale s přispěním dalšího elementu, civilizace nacházející se vývojově nad lidstvem se z toho stává opojná záležitost. To jak si autor vyhrál s faunou, která se nachází ve službách této civilizace, za to dávám palec nahoru a nakonec mi po dni a půl super počtení nezbývá, než udělit zaslouženě ===100%.
cajdex
  27. 7. 2011, 13:24
Velmi zajímavě a poutavě napsané zamyšlení, jak by to tu mohlo vypadat, kdyby dinodauři nevyhynuli, ale vyvíjeli by se dál a paralelně s nimi by se začala vyvíjet lidská rasa. Velmi dobře napsané a čtivé. Ostatní díly jsem bohužel nečetl, ale snad se k tomu někdy dostanu.