Kladivo a kříž

Návrat - 2001
ISBN: 80-7174-402-6

Návrat (2001) 80-7174-402-6 445

Co kdyby…
… se bohové Asgardu utkali s křesťany o budoucnost lidstva?

865 n. l. Britským ostrovům vládnou drobní, neustále se svářící králové, těmto králům však vládne církev, hrozící zatracením všem, kdo se jí postaví na odpor. Pouze obávaní Vikingové ze Skandinávie si troufnou postavit se církvi na odpor.

Shef, nemanželský syn norského piráta a zajaté anglické dámy, je zmítán rozporupolnými pocity a poháněn podivnými vizemi, které jako by mu sesílal sám Odin. Jako kovář a válečník se sám odváží navrhnout nové zbraně a rozvinout strategie, jež mu dopomohou vytvořít nové království – a spustit strašlivou válku mezi… (Založil/a: Tanmut)

KeyserSoze
  9. 4. 2013, 11:55
První díl ze serie o Shefovy, z prostředí vikingů a severských bohů. Výborně popsaná mytologie, propojená se skutečnými reáliemi. Věřil bych, že takhle by se to skutečně mohlo stát :)
astroweb
  15. 7. 2016, 9:15
Po delší době jsem se vrátil ke sci-fi a nelitoval. Velmi, velmi dobré, čtivé, napínavé, přímo dobrodružné.
Kedrig
  20. 4. 2011, 14:00
Moc dobrá knížka. Kdyby se takhle historie ubíral, vůbec bych se nezlobil. Středověk je tu popsán dosti drsně, ale to se mi na tom právě líbí. Pro upřesnění tato kniha je prvním dílem trilogie: Kladivo a kříž, Cesta jediného krále, Král a Císař.