Výbuch

Výbuch Originální název: Blowout!

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1993
ISBN: 80-205-0372-2

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1993) 80-205-0372-2 355

Katastrofický román o výbuchu tunelu pod Michiganským jezerem, k němuž dochází v důsledku nezřízené touhy po penězích a moci. (Založil/a: dalimoni)

Thomas N. Scortia Thomas N. Scortia
*29.08.1926 - †29.04.1986

Frank M. Robinson Frank M. Robinson
*09.08.1926 - †2014

vladislaus
  19. 3. 2014, 9:56
Celkem dobře vystavěný katastrofický román, až na ten závěr. Neuvěřil jsem možnosti průběhu vysvobození přeživších.
Richie
  24. 9. 2016, 20:45
Dobře vybraný námět katastrofy v podzemí sliboval napínavé čtení a nebyl jsem zklamán. Autorská dvojice katastrofické scénáře dobře umí, i když už jsem tedy od nich četl lepší příběhy než Výbuch. Některé pasáže v podzemí mi připadaly trochu přitažené za vlasy, nicméně tento román byl zčásti skoro sci-fi dílem, takže bylo možné se na vše dívat poněkud shovívavě. Myšlenka, že by letecká doprava díky teroristům celosvětově odumírala, je zajímavá. Je vidět, že v USA byl strach z teroristů silný již v osmdesátých letech minulého století. 75%
dalimoni
  15. 4. 2011, 19:53
Kniha se mi líbila, rozjezd pomalejší, ale jinak napínavé, dramatické. Katastrofické filmy i knihy mám rád, takže jsem nebyl zklamán ani tímto posledním dílem této autorské dvojice, předešlé knihy jsem četl už hodně dávno, ale i po letech musím říct, že se mi styl psaní i náměty děl pořád líbí.