Podtitul: Poslední případ Hercula Poirota

ISBN: 978-80-242-5077-9

Euromedia Group (2015) 978-80-242-5077-9 200
Euromedia Group (2015) 978-80-242-5078-6 208 vázaná
Odeon (1979) 194

Poslední případ Hercule Poirota.

Detektivní román, kterým se anglická autorka navždy rozloučila s oblíbeným literárním hrdinou.

V uzavřené skupině lidí dochází k vraždě, která se stane jedním z nejtěžších a nejošidnějších Poirotových případů. Vytuší souvislost se zločinem v minulosti, objeví pachatele a když si uvědomí, že nemá dostatek důkazů pro jeho usvědčení, bere spravedlnost do svých rukou. Shodou okolností se odehrává Poirotův poslední případ na místě, kde začala jeho detektivní dráha.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  30. 1. 2012, 17:10
Jedna z lepších detektivek, ve které bohužel Poirot umírá. Je trochu netypická, protože ze začátku se nic neděje, sledujeme nudný život v penzioně. K vraždám dojde pozdě, ale jejich vysvětlení je brilantní.
Venceslao90
  16. 7. 2012, 18:53
Naprosto dokonalé, napínavé, strhující a zároveň velice smutné. Pro mě jednoznačně jedna z TOP knih od Agathy.
stepuli
  1. 10. 2016, 11:28
Popravdě jsem se musela hodně odhodlávat, než jsem se do čtení pustila. Nechtěla jsem připustit, že můj milovaný Poirot, který mě doprovází skoro celý život, nakonec musí také odejít. Spíše než o příběh a zápletku zde jde o emoce a rozloučení se slavným detektivem.
Bifftekk
  10. 5. 2016, 22:09
Ukápla mi slzička. Můj drahý belgický příteli! Adieu mon ami! Celá kniha byla skvělá, ale ode mne nelze čekat nic jiného :).
maratach
  8. 1. 2012, 2:45
Poslední případ Hercule Poirota.
robin.salomon
  30. 7. 2012, 13:51
Nádherný konec největšího literárního detektiva (snad mi Doyle odpustí)...Dokonalý jako vždy. A jako vždy někoho nekomu dohodí...Tentokrát měl slzu já, Poirote...Jako tenkrát vy u Třetí dívky...:-)
turovka
  31. 3. 2013, 15:06
Chytlavá kniha, ze začátku se může zdát někomu nudná, ale mě přišla čtivá. Jen jsem nečekala, že Poirot umírá a jeho skutky... Každopádně pěkné zakončení.