Zítra a zase zítra

Zítra a zase zítra Originální název: Tomorrow and Tomorrow
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Talpress - 1999
ISBN: 80-7197-045-X

Talpress (1999) 80-7197-045-X 456

Anastasia, manželka Drakea Merlina, umírá. Jeho životní láska onemocněla vzácnou, nevyléčitelnou chorobou. Tedy ne v jednadvacátém století. Ale v budoucnosti určitě. Pro Drakea existuje jediné řešení: nechat její tělo zmrazit a uložit do kryohrobky, než nastane čas, kdy bude moci být vyléčena a znovu se stane Anou, kterou znal a miloval. A Drake půjde s ní. Třebaže zdráv, také se nechává zmrazit. Je to zoufalá hazardní hra zrozená z pošetilosti... a lásky. Tak začíná epická cesta skrze eóny, kdy Drake je znovu a znovu kříšen k životu, jen aby pokaždé zjistil, že ženě, kterou miluje, stále není pomoci. Pak se dozví, že naděje na její znovuzrození přece existuje - jenže nejdříve se má stát nedobrovolným spasitelem lidské rasy. Vetřelecká hrozba ničí Galaxii a pouze anachronismus z času lidského barbarství může zachránit osvícenou rasu. (Založil/a: Kedrig)

Charles Sheffield Charles Sheffield

HELLBOY-DB
  10. 6. 2012, 17:02
Tato kniha byla pro mě příjemným překvapením, už od prvních stránek vtáhla do děje a nepustila. Přičítám to stylu psaní, který je podobný jako u Crichtona, to znamená velice čtivé a dále pak originálnímu příběhu. Protože to, co se z původního záměru jak zachránit manželku vyklubalo, jsem fakt nečekal. ===100%
Kedrig
  20. 4. 2011, 13:52
Moje srdeční záležitost, jakmile jsem si ji přečetl, hned sem si ji zamiloval. Tuhle knížku jsem četl několikrát a vždyky mě ohromila. Čas, prostor i vesmír přesahující láska. Vskutku epické dílo.