Originální název: Runaway

Paseka - 2014
ISBN: 978-80-7432-437-6

Paseka (2014) 978-80-7432-437-6 320
Paseka (2011) 978-80-7432-074-3 304

Osm nových povídek přední kanadské prozaičky se důvěrně známým, a přece pokaždé fascinujícím způsobem věnuje především tématu lásky a vášně a s nimi spojených radostných i tragických životních zvratů. Mladé protagonistce titulní prózy, toužící opustit panovačného manžela, ale nakonec neschopné učinit osudový životní krok, nezkušené venkovské dívce vstupující do světa dospělých a zasažené poznáním mezí milostného citu i dalším autorčiným hrdinkám je souzeno zakusit nejen sílu milenecké či rodičovské lásky, ale také bolest, jakou její důsledky dokážou způsobit jejich blízkým i jim samotným. Tak jako v předchozích dvou knihách, i v nové sbírce nepřestává Munroová uchvacovat schopností citlivě vylíčit složitý vnitřní svět svých hrdinek a jejich příběhy, jež svou živostí tolik připomínají naše vlastní osudy. (Založil/a: lionka)

Dumbicek
  29. 2. 2016, 9:02
Osobně nejsem moc velký čtenář povídek a tady se mi to potvrdilo. Bylo to pro mě celkem zajímavě napsaná. Postavy a jejich pocity byly skvěle vymyšlené a dosti reálné. Možná proto mě brzy začala chytat taková smutná nálada a pocit, že postavy vlastně nechtějí být skutečně šťastné. Mám ještě jednu knihu od autorky tak uvidíme, jak dopadne ta. Zatím jsem se utvrdila, že radši si předčtu jeden příběh než jich číst víc v rámci jedné knihy.