Její děsivá souměrnost

Její děsivá souměrnost Originální název: Her Fearful Symmetry

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0387-8

Argo (2011) 978-80-257-0387-8 388

Další román autorky úspěšné a zfilmované knihy Zakletý v čase.

Dvojčata Julie a Valentýna se po smrti tety Elspeth nastěhují do jejího bytu poblíž londýnského hřbitova Highgate. Jakmile se seznámí s Elspethiným přítelem Robertem, který po milované družce stále truchlí, a asociálním tvůrcem křížovek Martinem, který s obává překročit práh svého bytu, vše jako by směřovalo k dvojitému milostnému románku. Události však naberou nečekaný spád, když neviditelná ruka napíše do prachu na klavíru znepokojivou větu: Jsem tady, Elspeth. (Založil/a: z-u-z-a)

Audrey Niffenegger Audrey Niffenegger
*13.06.1963

daisy miller
  12. 10. 2011, 23:25
Kniha mě zklamala. Četla jsem Přemožitele času, který se mi zdál celkem dobrý, tak jsme se těšila na další knihu A. Niffeneggerové. Zápletka, kterou si autorka vybrala, byla velmi netradiční a anotace knihy slibovala nevšední čtenářský zážitek. Bohužel byla kniha napsaná spíše stylem dětské literatury, což by tolik nevadilo, ale trochu mi nesedl naivní tón postav a v určitých pasážích jsem se nemohla zbavit dojmu, že čtu brak patřící spíše k dílkům "čevené knihovny", než ke kvalitní současné literatuře.