Příšerné příběhy strýce Montaguea

Příšerné příběhy strýce Montaguea Originální název: Uncle Montague´s Tales of Terror

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0405-9

Argo (2011) 978-80-257-0405-9 215

Strýc Montague žije osaměle, jen se svým tajuplným sluhou. Třebaže cesta k jeho ponurému starému domu vede hlubokým strašidelným lesem, malý Edgar svého příbuzného rád navštěvuje. Strýc má totiž nepřebernou zásobu hrůzostrašných historek. Jenže čím víc jich chlapec vyslechne, tím víc se cítí nesvůj. Ve vzduchu visí cosi zlověstného. Mlha venku houstne, v domě panuje čím dál větší zima a ozývají se v něm podivné zvuky. Odkud strýc všechny ty historky zná a proč ve svém sídle uchovává předměty, které v nich sehrály neblahou roli? Edgar nakonec zjistí, že strýcův život má svou velmi temnou stránku, která je strašlivější, než si vůbec dokázal představit. (Založil/a: z-u-z-a)

ilon-a
  12. 12. 2013, 14:54
I teďka v dospělosti si občas ráda přečtu nějakou tu dětskou literaturu. A musím říct, že Příšerné příběhy strýce Montaguea mě moc bavily, i když mi pro děti chvílema přišly opravdu strašlivé. Kdybych to četla jako dítě, tak bych mi určitě strachy zvlhl textil...
Nejzajímavější příběhy pro mě byly Nedveře, Zlacený rám a Příběh s duchem.
Broza
  4. 2. 2016, 17:50
Já zbožňuji Příšerné příběhy, jen nevím jestli se mi více líbí příběhy nebo ilustrace! Vážně paráda.
TajemnaM
  30. 10. 2011, 16:30
Když mi tu knihu dala kamarádka, ihned si mězískala svými nádhernými ilustracemi, diky kterým si ji, přeznejme si to, všimne každý. Je toho ale mnohem víc, co se za těmi hezkými obrázky skrývá. Povídka jsou dobře vymyšlené, mají pointu, nejsou příliš zdlouhavé, ale ani moc krátké. Kniha je sice psaná pro čtenáře dětského věku, ale i dospělí si v ní najdou svoje.
stepuli
  17. 6. 2011, 20:59
Z příběhů mi opravdu běhal chvílemi mráz po zádech, ale dá se to číst i před spaním:-) jenom konec se mi zdál už trochu zdlouhavý a přitažený za vlasy, možná proto, že už nepatřím mezi mládež a hned tak něco mě nevyděsí. Jinak zajímavé ilustrace, dodávají příběhům tu správnou atmosféru.
luxana371542
  19. 7. 2016, 15:18
Příšerné příběhy jsou opravdu strašlivé, doprovázené velice povedenými a trefnými ilustracemi. Téměř všechny povídky vedou čtenáře k zamyšlení. Moc ráda si přečtu další příšerné příběhy autora.
jakub.s
  16. 9. 2011, 20:11
Tato kniha je skvělé počtení na jeden večer, rozhodně doporučuju. I když už nepatřím mezi děti, pro které je primárně určena, moc se mi líbila. Některé příběhy zasazené do rámce byly skvělé, například "Zlacený rám" čtenáře položí na lopatky skvělou pointou, jiné (jako třeba "Stezka") ve člověku zanechají silný dojem a donutí jej přemýšlet nad tím, co si to vlastně přečetl. Mých pět hvězdiček si Priestley zaslouží také díky tomu, že kniha je "přitažlivá" jak pro děti, pro které je víceméně antologií příjemně strašidelných povídek zasazených do vyprávění Edgara, tak pro starší čtenáře, kteří si v ní IMHO také přijdou na své.
RacingF
  18. 2. 2012, 17:20
Krásná knížka, zajímavé a (musím přiznat) že i celkem strašidelné příběhy... Dala bych 3,5 hvězdičky, ale jelikož ta možnost není, dávám 3. :) Určitě si přečtu i Příšerné příběhy z Černé lodi :)
ganfaldus
  8. 1. 2016, 22:28
Knihu jsem si asi v deváté třídě půjčil z knihovny. V současnosti je situace taková, že za rok maturuji, ale i tak jsem si ji nechal nadělit pod stromeček. To vypovídá nejen o tom, že kniha je pro všechny věkové kategorie, ale také to, že může se svým čtenářem vyrůst. Je pravdou, že na mě atmosféra knihy nedýchla tak intenzivně jako poprvé, ale stále mě něčím dokáže (pravděpodobně skvělými ilustracemi) naladit na tu správnou vlnu. Od příběhů nečekejte žádnou geniální pointu, po které budete muset knihu zavřít a příběh rozchodit. Některé povídky jsou průměrné (Nelez tam, Nedveře, Obětiny, Stezka), některé však opravdu dobré (Démon z kostelní lavice, Zimní řez, Zlacený rám, Příběh s duchem). Nejvíce mě zklamala povídka Džin. Ačkoli by se zde snad mohlo líbit propojení s blízkovýchodní mytologií či netradiční lokace, mně se líbila z celé knihy nejméně. Bylo to nejspíše tím, že neměla tak hutnou atmosféru. Speciální kategorií je povídka Strýc Montague, jež je jakýmsi vyvrcholením celé sbírky, ve které se něco dozvíme o našem vypravěči, jeho starém domě a předmětech v jeho pracovně . Ukázalo se, že kniha není jen obyčejnou sbírkou povídek, ale vše do sebe (nutno uznati trošku těžkopádně) zapadne. Pokud se vám kniha líbila, doporučuji, vedle děl Poea, povídkouvou knihu Agathy Christie Smrtonoš.
LiberLady
  25. 10. 2016, 18:29
Mně se hodně líbí Chrisův styl psaní. Dokáže navodit správnou atmosféru. Vracím se k Příšerným příběhům pokaždé, když chci uvolnit svou unavenou mysl a rozproudit krev v žilách fantazii a představám. Za mě skvělé příběhy jsou jednoznačně Démon z kostelní lavice a Stezka.
PitaPitovic
  23. 5. 2016, 18:52
Příšerné příběhy jsou prostě srdcovka. S odstupem času si je určitě znova přečtu. U některých příběhů se mi stalo, že i po dočtení jsem nad nimi přemýšlela a dumala.
marionette
  21. 11. 2011, 13:06
Tahle knížka mě vážně dostala - v dobrém slova smyslu. Jak zde už bylo psáno, můžou ji číst i dospělí. Moc se těším na Příšerné příběhy z Černé lodi (od toho samého spisovatele). Vyjít by měla ještě letos, ale v Luxoru jsem jí ještě neviděla...ale v e-shopu je už k dostání.
gretchen
  25. 9. 2011, 1:21
Kniha se mi líbila a rozhodně splnila svůj účel, protože nejednou mi běhal mráz po zádech. Některé příběhy se mi ale zdály trochu nedotažené.
Vájo
  6. 7. 2011, 11:36
Tuto knihu hodnotím jako skvělou pro děti,které mají pro strach uděláno:-) Jednotlivé příběhy jsou tajemné a mají něco do sebe. Chvílemi jsem se opravdu bál:-) mohu jenom doporučit. Tato kniha stojí za to,si jí koupit:-).