Malý lord

Malý lord Originální název: Little lord Fauntleroy

Albatros - 1991
ISBN: 80-00-00302-3

Albatros (1991) 80-00-00302-3 144

Příběh malého amerického chlapce, který si svou bezprostředností získá svého chladného aristokratického anglického dědečka. (Založil/a: Majdule)

Frances Hodgson Burnett Frances Hodgson Burnett
*21.11.1849 - †29. 10. 1924

Buřinka
  8. 10. 2016, 11:26
Právě jsem "čerstvě" knihu přečetla a musím konstatovat, že přestože je určena dětským čtenářům, tak je čtivá i pro dospělého - autorka by mohla klidně "natáhnout" text alespoň na dvojnásobek :-)
Příběh malého Cedrika, který žije po smrti otce jen s maminkou, které láskyplně říká "Milánko", je na prvním místě hlavně dojemný. Cedrik se stává malým lordem Fauntleroy a jednou má zdědit vše po svém dědovi - hraběti z Dorincorntu. Malý lord si k dědečkovi vytvoří silné pouto a platí to i naopak. Sledujeme nerudného (možná i nešťastného) starého člověka (kterému zemřeli 3 synové), který se pod vlivem nevinného, milého a dobrosrdečného hocha stává přívětivým dědečkem. Vlastně sledujeme přerod zlého člověka ve člověka šťastného, který si pod vlivem různých událostí najde cestu k lidem, které dříve nenáviděl...
Kristýna Burešová
  21. 8. 2016, 10:31
Vůbec nechápu, že jsem si tuto knihu oblíbila, ale je to tak. Prostě jsem na ni náhodou narazila v knihovně, vzala si ji, přečetla a oblíbila. Přitom mám povětšinou ráda úplně jiný typ literatury. Ale takhle kniha mě prostě okouzlila.
PavlaKaf
  28. 4. 2011, 18:35
Viděla jse film a moc mě potěšilo, že jsem v naší knihovně objevila i knížku. Obojí se mi strašně moc líbí a ráda se vracím jak ke knize, tak k filmu. Všem vřele doporučuji