Plamen z Faru

Plamen z Faru Originální název: Die Flamme von Pharos

Euromedia Group - 2008
ISBN: 9788024221823

Euromedia Group (2008) 9788024221823 405

V červnu roku 1882 obdrží lady Sarah Kincaidová depeši, z které se konečně po dvou měsících dozvídá informace o svém otci, uznávaném archeologovi, který se údajně účastní vykopávek z pověření vlády. Nekonvenční a cílevědomá dívka, věnující se rovněž archeologii, opouští Londýn a odjíždí do Paříže, kde má místo něj vystoupit na vědeckém sympoziu. Ve francouzské metropoli poznává jeho přítele Maurice du Garda, hypnotizéra, věštce a vykladače tarotu, který jí předá vzácný artefakt, podivnou kovovou kostku s vyrytými písmeny řecké abecedy a symbolem, a zároveň jí sdělí jeho přání, aby se vrátila do Anglie a uchýlila se na panství v Yorkshiru. Sarah však návrh rozhodně odmítne a je pevně odhodlána otce najít. S pomocí kostky a v doprovodu Maurice, se vydává v ponorce na záchrannou misi přes Marseille a Maltu do přístavu v Alexandrii. (Založil/a: Majdule)

Ra-Amon
  10. 6. 2013, 17:47
Knihu jsem četl po druhé, protože se mi dostalo do ruky pokračování a nějak už jsem si přesně nemohl vybavit děj. A musím říci, že na podruhé o bylo o hodně lepší. Poprvé jsem hodnotil třemi a na podruhé čtyřmi hvězdičkami. Kniha měla celkem svižný děj odehrávající se jak Evropě,tak následně v Egyptě. Zajímavé bylo i vyzobrazení konce 19.století,kdy technika byla teprve v plenkách. Těším se na další dobrodružné pokračování Sarah.