Prokletí brněnských řeholníků

Moba - 2016
ISBN: 978-80-243-7165-8

Moba (2016) 978-80-243-7165-8 332
Moba (2011) 978-80-243-4249-8 329

Jedním z osobních nepřátel Oldřicha z Chlumu byl olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku.

Proto správce Bezdězu nesmírně překvapí, když biskup požádá krále Přemysla II. Otakara, aby Oldřicha poslal vyšetřovat do Brna. A ještě záhadnější je údajný důvod jeho cesty - krádež v klášteře tamních minoritů. Oldřich z Chlumu navíc dostává od olomouckého biskupa rozsáhlé pravomoci a je tedy zřejmé, že jde o nesmírné vážnou záležitost. Toto podezření se záhy potvrdí. Ihned po jeho příchodu do Brna je brutálně zavražděn celerárius minoritského kláštera. Smrt hrozí i Oldřichovi a jeho pomocníkům panoši Otovi a veliteli Divišovi, neboť se ukáže, že ve hře je cosi velice znepokojivého. (Založil/a: Jirka3)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Hazakiros
  2. 11. 2013, 3:05
Další z velmi čtivých středověkých detektivek o Oldřichovi z Chlumu. Tyto knihy se dají číst opravdu jedním dechem. Napětí, tajemno, nenávist, láska... Radost číst.
LordBartimaeus
  11. 2. 2015, 23:37
První polovina knihy mi až neskutečně připomínala Jméno růže... naštěstí se poté děj ubral naprosto jiným směrem a celkově zápletka i rozhřešení jsou velmi spletité! Občas, hlavně závěrem knihy, jsem cítil trochu "Deus ex machina".