Nejkrutější psychopati v dějinách

Nejkrutější psychopati v dějinách

Alpress - 2009

Alpress (2009)

V každém období lidských dějin se našli jedinci, kteří se vyžívali v krutém násilí, nelítostném mučení a týrání náhodných nebo pečlivě volených obětí. Zatímco zločincům z dávných dob kralují Alžběta Báthoryová a Vlad III., viktoriánské éře vévodí Jack Rozparovač. Ve 20. století se vyskytla nová kategorie pachatelů: sexuálně motivovaní psychopati a sérioví vrazi. Z příběhů jednotlivých vrahů a jejich obětí mrazí v zádech stejně jako z vědomí, že naprostá většina z nich působí jako příjemný soused odvedle. (Založil/a: Neliq)

barbiegrrrl
  14. 7. 2016, 22:02
Zajímavé a také dost nechutné čtení, občas se mi dělalo docela zle. Je opravdu děsivé, že takoví lidé byli, jsou a budou, je skoro až neuvěřitelné jaké lidské zrůdy se mohou zrodit. Určitě můžu doporučit komukoliv, koho tato tematika zajímá. Škoda jen, že byly jednotlivé kapitoly docela krátké, zvláště případy z nejstarší doby (např. Alžběta Báthoryová nebo Gilles de Rais) byly vzaty dost hopem. Ale možná je to i proto, že jsou obecně dost známé a uznávám, že i mě podstatně více zajímaly příběhy psychopatů 20. a 21. století. Mimochodem, zajímavé zde nejsou jen skutky a osudy vrahů či jejich obětí, ale také často šokující průběh vyšetřování a zásahů policie.
Samael
  12. 1. 2015, 22:47
Ten kdo četl například knihu Bestiální vrazi nebo Zrůdy století tyto hororové životní příběhy už všechny zná.To ale nemění nic na tom,že je to dobře napsané.Je tam jen to důležité.