Uranový gulag

Moba - 2003
ISBN: 80-243-1164-X

Moba (2003) 80-243-1164-X 223

Jáchymovské peklo.
Na Jáchymovsku bylo po únorovém komunistickém puči v r.1948 zřízeno 18 koncentračních táborů, kterými prošlo 70 737 politických vězňů - muklů, neboli Mužů Určených K Likvidaci. V šachtách na Jáchymovsku, v oblasti Horního Slavkova či Příbramsku těžili uranovou rudu a jejich množství nahrazovalo nedostatečnou, zchátralou techniku...Autor nepředkládá pouze suchá fakta, ale i fotodokumentaci a vyprávění těch, kteří jáchymovské peklo přežili. (Založil/a: kubina86)

Zdeněk Šedivý Zdeněk Šedivý
*12.03.1923 - †??.??.2005

pove
  1. 1. 2012, 13:52
Četla, styl autora mi nesedl - v podstatě několikrát opakoval své myšlenky, ze kterých byla cítit neskutečná nenávist k režimu nebo k bachařům nebo k době??? Knihu jsem hltala, byly to popisy ohromné nespravedlnosti, násilí a vražd páchaných na naprosto nevinných lidech. Soucítila jsem se všemi, kdož byli zmiňováni, chvílemi se mi až nechtělo věřit, že by lidská hloupost, necitelnost a nevím co ještě, byly tak hmatatelné. Jako dokument doby a děje výborné. Doporučuji.