Tajemství deníku

(Založil/a: michelledo)
Josephine Cox Josephine Cox

rosavtrave
  15. 11. 2011, 16:46
Asi největší chyba, jakou jsem před čtením této knihy mohla udělat bylo, že jsem si před ní přečetla Meyrinkova Golema. V porovnání s ním je tato knížka brakem (bohužel to tak musím nazvat) a po cca 100 stránkách "předvídatelného" děje, jsem ji odložila. Způsob jakým byla napsána je pro mě po mágovi Meyrinkovi naprosto nesrovnatelný, nicméně jak jsem pochopila, toto je ženský román a není určen k náročnému hloubání nad dějem a způsobem, jakým byl napsán....
michelledo
  19. 4. 2011, 15:25
Jednoho dne najde Rosie na dvorku starou zuboženou tulačku, kterou krátce před tím přepadli a ztloukli lupiči. Nechá ji převézt do charitativní nemocnice, kde sama pracuje jako ošetřovatelka, a tam o pacientku obětavě pečuje. Záhy však seznává, že před sebou nemá žádnou obyčejnou žebračku, jak by se mohlo na první pohled zdát, nýbrž jemnou kultivovanou dámu. O pacientčině záhadné minulosti, o jejím pohnutém dětství, o jejích dívčích snech i životní lásce vypovídají deníky, na nichž stará žena lpí jako na drahocenném pokladu. Ochotně je však svěřuje Rosii, která pro své vlídné a laskavé srdce brzy získá ženinu důvěru. Co odhalí zažloutlé stránky? A jaká překvapení uchystá staré dámě budoucnost?