Místo, místo! Více místa!

Místo, místo! Více místa! Originální název: Make Room! Make Room!
Poprvé vydáno celosvětově: 1966

Návrat - 1995
ISBN: 80-7174-913-3

Návrat (1995) 80-7174-913-3 262

Klasická novela o hrozbě úplného přelidnění Země. Konečná – velice pravděpodobná – noční můra. Přišla definitivní katastrofa: přelidnění lidstva! Nejúspěšnější živočišný druh v dlouhých dějinách Země – lidstvo – pokrylo planetu svými masami natlačenými dohromady do upadajících měst velikosti celých kontinentů, které pohltily. Lidé chtějí další místo, mír a smrt… MÍSTO, MÍSTO! VÍCE MÍSTA! je klasickou SF novelou o přelidnění světa – zároveň je originální předlohou pro nezapomenutelný film SOYLENT GREEN a také hrozivé varování z budoucnosti, která je již téměř zde! (Založil/a: Tanmut)

HELLBOY-DB
  22. 7. 2012, 14:21
Na pozadí přelidněného New Yorku, ve kterém je nedostatek potravin, místa k bydlení, pitné vody se odehrává vyšetřování vraždy významné osobnosti. Co se týká zpracování tak se kniha čte celkem dobře, ale ve výsledku nic moc nezanechá. Jediná věc co mě trochu vadila, ale dala se překousnout, byly některé autorovy za vlasy přitažené představy, co se týká přelidnění. ===60%
whack
  24. 8. 2014, 19:19
Bol som nadšený už z predhovoru od významného biológia Paul R. Ehrlicha. Od prvej kapitoly sú popisované dystopické vízie našej preľudnenej blízkej budúcnosti, ktoré sa tiahnu celým dejom, no nenudia, pretože sú prelínané príbehom z nekonečného smradľavého preľudneného betónového veľkomesta. Páčil sa mi najmä popis štvrte, kde sa chlapec na úteku skryl; staré opustené miesta ma odjakživa fascinovali. (ďalší text môže obsahovať spoiler) V tretej kapitole druhej časti sa konečne začala rozoberať očakávaná téma kontroly pôrodnosti ako jediného možného riešenia. Kto chce ísť rovno na vec, nech si otvorí stranu 200. Nečakajte žiaden happyend! Posolstvo by nemal nikto prehliadať.