Strážce úsvitu

Strážce úsvitu

Alpress - 2011
ISBN: 978-80-7362-881-9

Alpress (2011) 978-80-7362-881-9 312

Napínavý thriller Strážce úsvitu od Lindy Howard, populární autorky romantické literatury. Do svých příběhů umně kombinuje prvky napětí a záhad, nová knihaStrážce úsvitu zavede čtenáře zpět v čase, do 14. století.
Grace St.John je učencem specializujícím se na středověké rukopisy. Nikdy by ji nenapadlo, že ve staré křehké schránce na dokumenty by mohla objevit zprávu, které vede k objevení ztraceného keltského pokladu. V souvislosti s tímto objevem dešifruje fascinující příběh o rytíři templu. Templář má podle dávné legendy klíč k ovládání neomezené síly. Po tomto objevu se stane cílem nemilosrdného zabijáka. Jediným kdo jej může zastavit, a zároveň zachránit Grace život, je proslulý válečník vázaný povinností zachovat templářova tajemství až na věčnost. Aby tohoto muže nalezla, musí se Grace vrátit v čase.

Použitím tajemného dávného kouzla se Grace ocitá na neúrodných kopcích Skotska ve čtrnáctém století. Nebezpečnou a nezkrotnou krajinu ovládá Černý Niall, divoký temný muž, surový, a ovládaný nespoutanou touhou. Poháněná směsí strachu a vášně získává Grace tohoto bezostyšného rytíře na svou stranu, aby se k ní připojil v pátrání po vrahovi ze současnosti. Ve své snaze chránit věčné tajemství, nečekaně najdou lásku na celý život. Jsou vystaveni souboji na život a na smrt, a riziku ztráty všeho, co milují. (Založil/a: marr13)

Liwilterhage
  21. 1. 2012, 22:33
Další povedená kniha od Lindy Howardové. Pouze konec knihy se mi zdál, v porovnání s celkovým tempem příběhu, až moc rychle uzavřený.
Autorka se ve svých knihách vždy drží určitého stejného základního scénáře, díky kterému mají její knihy právě takový úspěch. Navíc každá od ní napsaná kniha v sobě skrývá něco nápaditého, nového, co tu předtím nebylo.
Její knihy se velice dobře čtou, nejsou nijak náročné a potěší.
lupenova
  31. 12. 2013, 10:09
První poloviny knihy se mi táhla, ta druhá ale za to čekání stála! Strážce úsvitu je první knihou, kvůli které jsem nemohla dospat..
Weri
  15. 8. 2011, 22:07
Nádherná kniha plná napětí a sympatických hrdinů... Jen si pro dokonalý čtenářský zážitek dejte pozor, ať se vám do rukou dostane DOPLNĚNÉ vydání: ISBN 978-80-7362-915-1. Jinak budete ošizeni o poslední kapitolu ;-)