Nejcennější co mám

Nejcennější co mám Originální název: Un Cri

Mladá fronta - 1982
ISBN: 23-001-82

Mladá fronta (1982) 23-001-82 176

Doktorka Francoise Gaillantová stojí ve svých čtyřiačtyřiceti letech na vrcholu pracovní kariéry. Má profesorský titul, vede oddělení v pařížské nemocnici, váží si jí nejen jako lékařky, ale i jako člověka. V románu sledujeme několik všedních dnů bohatého života dr. Gaillantové, poznamenaných odlivem fyzické i duševní energie. Ztrácí chuť rázně řešit každodenní spory v nemocnici, pozbývá síly zápasit po boku pacientů o jejich uzdravení. Definitivně si uvědomuje, že jako manželka a matka je neúspěšná. Nad hromadícími se problémy vítězí únava, která při kontrolním snímkování plic dostane konkrétní jméno. Doktorka Gaillantová je těžce nemocná: rakovina.

(Mladá fronta) (Založil/a: Oskar)

zuzka265
  19. 7. 2013, 11:34
Sarkasticka doktorka,unavena zena...nejprve se s Gaillantkou setkavame z pohledu doktorky,ktera svym pacientum nikdy nerikala pravdu,nebot je presvedcena,ze s krutou pravdou se nikdo neni schopen vyrovnat. Ke konci knihy se vsak Gaillantka ocitne na druhe strane,kdy vsak zadny z jejich kolegu ji neni schopen poskytnout nadeji. Vsichni chteji, aby se se svym osudem vyrovnala, nelhala si a prijala vse s gracieznosti....avsak i lekar je jen clovek..