Nedostižný Jeeves

Nedostižný Jeeves Originální název: The World of Jeeves

Ivo Železný - 1995
ISBN: 80-237-0757-4

Ivo Železný (1995) 80-237-0757-4 190

Třetí z cyklu souborů povídek o mazaném komorníku Jeevesovi a jeho nedovtipném mladém pánovi. (Založil/a: Oskar)

rt12
  10. 3. 2015, 17:10
Sluha Jeeves často většinu děje řídí ostatní a ponejvíce svého pána, aniž by o tom měli zdání, ve svých promyšlených plánech. Ne nadarmo se v Jeevsovi zhlédl Jirotka. Kniha je napsána s typickým anglickým humorem a ironií, používá jak přísloví, spisovný jazyk tak i archaických výrazů, to mne nesmírně baví. Ochutnávka přirovnání: ten starý paprika, okouněl jsem na chodbě a snažil se vypadat jako palma v květináči, měl na sobě škraloup auviálních naplavenin atd. Prostě boží.
Rames
  16. 3. 2015, 12:16
Bertramovi tentokrát teta Agatha zadá těžký úkol, dohlédnout aby se jeho dva nezvedení bratranci dostali včas na loď do Afriky.
To se samozřejmě , vinou jistých okolností, nepodaří a tu je na řadě Jeeves! Ten zapojí svou inteligenci a lstivost a ty dva na další loď dostane. Moc pěkné čtení.