Madrapur

Poprvé vydáno celosvětově: 1976

Argo - 1993
ISBN: 80-85794-02-0

Argo (1993) 80-85794-02-0 254

Na podivně pustém letišti v Roissy-en-France nastupuje patnáct lidí do letadla. Jejich cíl: Madrapur. Kosmopolitní turisté, uhlazení obchodníci i lidé podezřelého zevnějšku, mají spolu strávit dobu letu v křeslech první třídy. Neurčitá, zmatená zpráva, podaná letuškou, však brzy vzbudí v pasažérech nepokoj, který se změní v úzkost, když dvojice hinduistických fanatiků se zbraněmi v rukou hrozí popravou ostatních cestujících, pokud letadlo nepřistane na teroristy určeném místě. Situace se ale brzy mění zjištěním, že letadlo vůbec nenese posádku a je řízeno ze země. Tehdy vstoupí do osudu „cestujících“ neviditelná a všemocná osobnost: Sol. (Založil/a: CHlustanec)

aubergine
  17. 5. 2014, 16:26
Obsahuje spoiler spoiler Tak zvláštní kniha to určitě je. Chvilkami mi to připomínalo 1984, ale na konci nebylo žádné rozuzlení, které by celou knihu pozvedlo, spíš to tak nějak zvláštně vyšumělo. Nepochopila jsem onemocnění hlavního hrdiny (jak k tomu došlo že zničehonic byl nemocný?) ani zápletku s letuškou. Co mi ale vyloženě vadilo, to byla kvalita českého překladu (Argo 1993)- tolik překlepů, chybějících či přebytečných písmen apod. jsem už dlouho neviděla a zkazilo mi to dojem z četby.
Edysss
  23. 9. 2013, 13:28
Velmi zvláštní kniha, která donutí k zamyšlení a vlastně ani nevíte co se v ní událo. Zpočátku jsem si myslel, že to bude o teroristickém únosu letadla, ale nakonec se z ní vyklubal filozoficko-psychologický rozbor člověka v podobě různých (často velmi nesympatických)cestujících. Jinak se jedná o Merleho vcelku oblíbené schéma, kdy nás postupně seznamuje se skupinou lidí, které dopodrobna prokresluje, kteří spolu i proti své vůli musí strávit nějaký ten čas (jako třeba v románu Ostrov či Malevil). Ale nechci již dále spoilovat...