Potopa

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-863-0

BB art (2011) 978-80-7381-863-0 456

Hladina oceánu stoupá o stovky metrů, lidé se dávají na útěk…
Ocitne se naše civilizace za třicet let pod vodou?
Rok 2016. Další vlhké léto, další rok plný bouří a přílivových vln. Tentokrá ale protipovodňová bariéra na Temži povolí a střed Londýna je zaplaven. Voda ustoupí a život jde dál, ekonomika se začíná vzpamatovávat, zatímco obyvatelstvo sleduje zprávy o dalších záplavách odehrávajících se po celém světě. A pak začne mořská hladina znovu stoupat. A stoupá dál.
Lily, Helen, Garry a Piers jsou rukojmí propuštěná na svobodu po pěti letech zajetí ve Španělsku. Vracejí se do Británie a dozvídají se o prvních projevech potopy přímo biblických rozměrů…
Hladina moří začíná stoupat závratnou rychlostí. Během dvou let se Londýn a New York ocitají pod vodou. Papež naposledy žehná věřícím z Vatikánu, a pak pod hladinou zmizí také Řím. Totéž brzy čeká i Mekku.
Svět mizí ve vlnách. Začíná zoufalý závod s časem s cílem zjistit, co se vlastně děje. Mořská hladina ustavičně stoupá a lidstvo se začíná stahovat do výše položených míst. Miliony zahynou, miliardy se stanou běženci. Propukají války s cílem dobýt horstva.
Začalo lidstvo poslední bitvu o vlastní přežití? (Založil/a: Antonín)

Kanuska
  3. 7. 2012, 17:04
Myšlenka jako taková byla zajímavá... ale prokousat se tím byla nuda. Postavy neměly žádnou hloubku, ani svůj příběh. Autor skákal od jedné k druhé aniž by celý příběh nějak ucelil. Ačkoliv kniha zabrala nějakých 40 let, tak jsem se o hlavních postavávách nic moc nedověděla.... nenaskytla se šance mít někoho "rád" nebo "nenávidět", připadlo mi že lidé jsou v knize tak nějak navíc.. a zbyteční.
Při čtení jsem si několikrát vzpomněla na skvělou Vzpouru oceánů, a při porovnání jsem nemohla hodnotit jinak :(
nečik
  23. 8. 2011, 19:08
Už dlouho se mi nestalo, abych se u knihy nutil dočíst jí celou. Mám rád tlustší knihy, ale bohužel přelouskat tuto bylo pro mě celkem problémovým počinem. Ten popis 40 letého úseku, kdy se příběh odehrává mi přišel zmatený stejně jako orientace mezi postavami. Prostě jsem k této knize cestu nenašel, seč jsem se snažil sebevíc.
hero_bk
  12. 9. 2014, 22:26
Naprosto nečitelné, vzdal jsem to někde kolem strany 300... Ten chlápek vůbec neumí psát! Postavy jsou strašně plytké a nezajímavé, takže se vás ani nedotkne, když někdo z nich náhodou umře. Skáčeme z jednoho místa na druhé, z jednoho času do druhého, jednou o měsíc, podruhé o dva roky, mezitím jsou tam jakési zápisky absolutně vedlejší postavy, které jsou absolutně nicneříkající a zbytečné. Jedna z nejhorších knížek, kterou jsem měl v ruce v posledních pár letech!
lamkal
  20. 3. 2014, 14:14
Kniha má velice dobrý nápad, ale děj často vázne.
Dění kolem hlavních postav mi přijde jako naprostá vata, která bohužel zaplňuje 90% knihy.
Když už to konečně začne být zajímavé, autor náhle vše bez vysvětlení utne a skočí jinam.
Pořád jsem čekal, že se to nějak rozjede ale nic. Přitom popisnost autora nebyla špatná.
Knihu jsem nakonec přelouskal, ale byl to boj. Po dočtení jsem knihu zhodnotil jako ztrátu času.
Kdyby někdo vzal myšlenku knihy a přepsal to, mohla by z toho být velice dobrá kniha.
SimiCzech
  22. 7. 2011, 11:54
Sci-fi moc nečtu, tuhle knížku mi doporučil bratr - a dobře udělal! Zajímavý příběh Země, odehrávající se během časového úseku téměř 40 let - od prvních varování o tom, že by lidé neměli brát náhlé záplavy na lehkou váhu až po katastrofické následky. Autorovi se podařilo nejen obsáhnout spoustu různých aspektů (politika, "stěhování národů", nemoci, boj o moc, různé technologie budoucnosti...), ale hlavně se v tom množství lidí a informací nezamotal. Někdy se mi při čtení stává, že nevím kdo je kdo, tady to bylo pořád jasné. Samozřejmě, dalo by se diskutovat o tom, že za 20-30 let už by lidi vymysleli nějaké řešení, nebo jestli je věrohodné, že by voda nadělala tolik škody za pouhých 40 let, ale to na kvalitě knihy nic neubírá. Podle zahraničních serverů má Potopa ještě pokračování (Archa), snad vyjde i česky.
Tuto knihu všem doporučuji!