Kočka, která okusovala ušák / Kočka, které chutnal dánský nábytek

Kočka, která okusovala ušák / Kočka, které chutnal dánský nábytek Originální název: The cat who ate danish modern

Moba - 2003
ISBN: 80-243-1074-0

Moba (2003) 80-243-1074-0 222

Hrdinou je žurnalista zaměstnaný v příloze provinčního listu, kterého služební povinnost zavede do luxusního domu, jehož majitel vlastní cennou sbírku jadeitu. Krátce po uveřejnění reportáže je dům vykraden a sběratelova žena zastřelena. Hrdinovi, který je majitelem zcela originálního siamského kocoura, nedají určité okolnosti případu spát a jeho podezření se ještě potvrdí po spáchání další nevysvětlitelné vraždy. S pomocí kocoura ověřuje své teorie a nakonec je to tato sehraná dvojice, kdo získá náskok před policií a záhadné vraždy vyřeší. (Založil/a: Majdule)

Barabura
  29. 1. 2013, 22:39
Koko opět zasahuje. Další díl tohoto milého přiběhu neztratil nic na kouzlu. Těšim se na další příběh, kde doufám bude Kokovi pomáhat nová kamarádka Yum Yum.
svobodka
  21. 11. 2012, 19:21
Asi to není žádná velká literatura, ale když já mám při čtení těchto knížek tak dobrou náladu! (A dokonce přemýšlím, zda si nepořídit kočku :-).)
Majdule
  27. 5. 2011, 21:22
Výborný relax, důmyslná zápletka, geniální kocour a navíc se rýsuje nové kočičí přátelství. Scény ze světa bytových designerů jsou osvěžující. I druhý díl je milé čtení na úrovni.