Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Noční můry nespí

71%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Noční můry nespí Originální název: Noční můry nespí

Nejnovější vydání:
XYZ - 2011
ISBN: 978-80-7388-481-9
Počet stránek: 451
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
XYZ (2011) 978-80-7388-481-9 451

Noční můry nespí a odteď nebudete spát ani vy. Členové skupiny Hlava nehlava, kteří studovali či studují na Literární akademii, nejsou v nahánění strachu žádní nováčci. Chlupy se vám budu ježit hrůzou, vlasy vstávat na hlavě a bledý výraz neopustí vaši tvář ani týdny po přečtení poslední povídky. (Založil/a: allllllllll)

(více)  

Štítky

více  
Ivona Březinová Ivona Březinová
*12.05.1964

Další díla
Zobrazit další díla autora  
Klára Mayerová Klára Mayerová
*??.??.1986


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Daletth
20% 20% 20% 20% 20%
  31. 7. 2016, 11:30
Nemám ve zvyku psát do komentářů či recenzí jízlivé poznámky, ale tady si prostě jednu nemohu odpustit, protože na tuhle knihu byla jednoduše škoda papíru.

Jistě, snaha se cení, ale vzhledem k věku autorů mě zaráží jejich mizivá slovní zásoba a způsob vyjadřování, odpovídající patnáctiletým studentíkům. Chápu, že sborník (info pro autory/editorku - mezi sborníkem a sbírkou je rozdíl) měl být určený primárně mladším čtenářům, přesto to není omluvou pro nedostatečné řemeslné zpracování textů a absenci jakékoli originality - většina textů ji neviděla ani z rychlíku. Snaha přiblížit se cílové skupině za pomoci prznění jazyka a psaní povídek v hovorové češtině je laciná a nefungující. Většina příběhů obsahuje neuvěřitelné stylistické chyby, které bych od autorů, kteří studují literární akademii, opravdu nečekala. Nemluvě o logických chybách ve vyprávění a celým řadám faktografických nesmyslů - nechápu, jak tohle mohlo projít redakcí. Jako příklad snad poslouží to, že poté, co přijdete o nohu, opravdu netrvá dvanáct a více hodin, než vykrvácíte. Stejně tak na nic nekoukáte letmým okem a ani nikomu nehledíte přímo do čoček... Redakce bohužel selhává i v dalších aspektech a v knize je řada gramatických chyb a překlepů.

Alespoň jednu hvězdičku si kniha vysloužila tím, že dva texty měly zajímavé nápady, byť zpracování bylo hrozné, a třemi povídkami, které byly dobré. Konkrétně to jsou tyto:
Rozinky - originální nápad a slušné zpracování.
Stíny minulosti - když pomineme fakt, že úvodní odstavce po prologu jsou zbytečné a slouží jen ke snaze vyvolat ve čtenářích v závěru emoce, které si autor přál (což se nedaří), jedná se o velice sympatickou, klasickou upířinu ve stylu Brama Stokera, která měla dobrou atmosféru.
Něco - příběh sice není originální, ale autorce se podařilo vybudovat opravdu zdařilou atmosféru, se kterou uměla dobře pracovat. Po řemeslné stránce je to také nejlepší povídka celého sborníku.

Alenes
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 12. 2012, 13:44
Teda tak tohle jsem vážně nečekala, nejlepší příběh byl ten poslední, protože byl dlohý a zajímavý..:) Škoda jen, že jich nebylo víc...:(
Macik
60% 60% 60% 60% 60%
  23. 4. 2011, 22:05
Je to jako u jiných povídek...píše to skupina autorů a každý má jiný styl...K tomu každý čtenář má jiný vkus a tak si každý najde povídky, které se líbí a naopak...povídky které zase ne.