Scott Pilgrim 1: Vypečený život flákače

Scott Pilgrim 1: Vypečený život flákače Originální název: Scott Pilgrim's Precious Little Life

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-830-2

BB art (2010) 978-80-7381-830-2 168

Scott Pilgrim se má báječně. Je mu 23 let, hraje v rockové kapele, zrovna je bez práce a chodí s roztomilou středoškolačkou. Všechno je skvělé, dokud se mu ve snu nezačne prohánět úžasná a nebezpečná Ramona Flowersová. A nejen ve snu, Scott se najednou s tou elegantní kurýrkou na bruslích začne potkávat i na mejdanech. Získat Ramonu Flowersovou ovšem není žádná procházka růžovým sadem. Scottovi v cestě ke štěstí stojí Ramoniných sedm ďábelských bývalých kluků. Dokáže Scott padouchy porazit a získat Ramonu, aniž by svůj milovaný život obrátil vzhůru nohama? (Založil/a: Oskar)

Gustik5
  25. 4. 2015, 16:08
Úžasná komiksová série o naštvaném kanadském hrdinovi... A nejde o Wolverina... :) Po shlédnutí zábavného filmu jsem neváhal a vrhl se na tuto předlohu. Autorův jedinečný styl, do značné míry inspirovaný mangou, nesoucí si rysy amerického stripu se zrovna každému nemusí trefit do vkusu. Stejně tak i místy překrásně absurdní humor (nejednou jsem se při čtení smál na celé kolo) i příběh. Chvílemi se v něm trošku obtížněji orientuje pro značné množství postav a narážek, z nichž mnohé na "první zátah" čtenář nepochytí. Tím spíš se k tomu všemu ale rád vrátím. Hlavní i vedlejší postavy mají odlišné charaktery a každá z nich je něčím zajímavá. Já si krom ústředního dua (Ramony a Scotta) asi nejvíc oblíbil Scottova homosexuálního spolubydlícího Wallace s jeho cynickými poznámkami.

Podtrženo sečteno: zamilujete si to, nebo vám to nic neřekne. A já si to zamiloval. Je věčná škoda že se u nás nedočkáme barevného vydání, protože to musí být dokonalé!
Desmond
  13. 1. 2014, 16:23
Nějak nevím, co chtěl autor touto knihou říct. Ani netuším, jestli to věděl on sám. Snad se ona myšlenka vyvrbí v dalším pokračování.