Originální název: Vekslák

ISBN: 978-80-87808-88-7

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-87808-88-7 242 Nakladatel: JHuslík
Šulc-Švarc (1994) 23-038-88 280
Mladá fronta (1988)

"Na politiku kašlu. Chci mít klid a chci slušně žít," říká vysokoškolák Míša a má na mysli pouze peníze, neboť nic jiného než hmotný zisk ho ve skutečnosti nezajímá /bez ohledu na to, jakými metodami jej dosáhne/. Je to člověk zcela prázdný, bez vyvinutého citu, bez samostatného vnitřního života. Jeho inteligence neslouží ke kultivaci osobnosti, ale jen k hledání prostředků, jak si "užít života". Až do poslední chvíle mu uniká, že se právě díky honbě za penězi se skutečným, plnohodnotným životem míjí a moc si toho /dokonce ani ve svém primitivním chápání radosti/ neužije. (Založil/a: aknamor)

LadysR2
  14. 3. 2013, 15:31
Ve svý době obrovskej hit. Četl jsem podruhé loni a už mi to tak skvělý nepřišlo. Ale kdo chce poznat atmsféru podsvětí za bolševika.... Dá se to
pove
  1. 1. 2012, 13:59
DOPORUČUJI. Knihu znám nazpaměť, ale myslím, že kdo tuto dobu nezažil, ten knihu nepochopí a nedocení. Pro mě je bezkonkurenčně nejlepší kniha českého autora. A že umím ocenit i ostatní, prostě Vekslák je TOP.
georgin
  13. 8. 2015, 19:07
Kniha mě celou dobu velmi bavila a přečetl jsem ji za 2 dny. Ten konec mě zklamal. Asi to bylo trochu vyhnané do extrému. Ale 95% obsahu bylo super čtení a pořád mě zajímalo, kam se to bude dále ubírat. Přestože v roce vydání knihy v roce 88 jsem se teprve narodil, nějaké povědomí o této etapě dějin mám a tahle knížka byla krásným stručným souhrnem :-)
kEE
  19. 9. 2012, 0:23
Tohle byla jedním slovem PECKA. Nenudil jsem se snad ani chvíli.
Na knihu jsem narazil úplnou náhodu a pohltila mě od prvního slova.