Heavy metal

Heavy metal

Podtitul: kompletní historie pro znalce; ďáblův hlas

Originální název: Sound of the Beast: The Complete Headbanging History of Heavy Metal

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-477-5

BB art (2005) 80-7341-477-5 401

Heavy metal počal z chaosu. Tu zdeformovaný kytarový akord, tu přechod bicích, jinde kvílivý křik trýzněných duší, který dosud nebylo slyšet. Opuštěny v soukromé temnotě se tyto podivné tóny a zvláštní texty začaly pomalu soustřeďovat, až jednoho dne zformovaly novou a mocnou hudební sílu. Některým ro znělo jako temný a hrozivý zpěv samotného ďábla, ale pro nespočetné legie heavymetalových fanoušků po celém světě to byla základní exploze myšlenek, pocitů a obrazů, jež dosud samy nedokázaly vyjádřit. V nich všech rezonoval ďáblův hlas, který konečně mohl vyjít na světlo a znít - s démonickýma očima, drápy ostrými jako břitva a okouzlujícím úsměvem, který ukázal cestu k revoluci. (Založil/a: aknamor)

#hudba
Ian Christe Ian Christe
*1970

Tanmut
  22. 7. 2012, 9:35
Číst to chuť nemám, naprosto mě však fascinovalo, že autor označil "Hallowed Be Thy Name" za power baladu hrající si na heavy metal. Velký oslí...
m4xp4yn3
  23. 1. 2010, 10:58
Lehce se čtoucí a hlavně velice obsažné shrnutí většiny metalových subžánrů a jejich vzniku. Hvězdičku strhávám za to, že se autor příliš věnoval svým oblíbeným kapelám.
k.s.A
  7. 12. 2014, 16:01
je to dobrá kniha o metalu. Dozvěděla jsem se hodně zajímavostí. Ano, je pravda, že se Hodně zmiňuje o Black Sabbath a Metallice, ale to mi nevadí, protože jsou to moje nejoblíbenější kapely. Dobře sepsaný.
Edysss
  25. 2. 2014, 13:58
Bylo to čtivé a myslím si, že autor má velké znalosti. Knize bych ale vyčetl, že byla veeelmi zaměřená na americkou scénu a hlavně tedy na Metallicu.
o.p.a.t
  4. 12. 2011, 20:07
O hvězdičku méně kvůli: 1) jak řekl MAXPAYNE - autor se věnuje příliš svým oblíbencům; 2) nalezl jsem několik faktických chyb.