Grafomág 1: Kamarád do deště

Grafomág 1: Kamarád do deště Originální název: Grafomág 1: Kamarád do deště

Leonardo - 2011
ISBN: 978-80-85951-68-4

Leonardo (2011) 978-80-85951-68-4 438

Víte, na postapokalyptických příbězích je jedna věc špatná.
Až příliš snadno se mohou stát realitou.
To, co začalo jako ekonomická krize, skončilo globální válkou. Teď je válka minulostí. Lidská civilizace taky.
Býval jsem spisovatel a teď jsem jeden z mála přeživších. Nedělám si iluze.
Tohle všechno brzy skončí. Možná smrtí, možná šílenstvím. Už teď mám pocit, jako bych se zbláznil. Myslím si, že se moje knížky staly.
Horší je, že švábi si to myslí taky.
Noc neslučitelná se životem, šílený chlapec, Pistolník s tváří hřbitovního anděla, kolektivní švábí vědomí a postapokalyptický svět deště.
A Martin Moudrý k tomu všemu.
Příběh, jaký tu ještě nebyl.
Příběh, který se stal. (Založil/a: slide)

ondrasek
  1. 12. 2015, 7:27
Tento druh literatury (někdo ji může nazývat brakovou) se mi vždycky líbil a bral jsem ji jako relax.
Grafomág mě ale totálně zklamal.
Autor se vtělil do hlavního hrdiny a asi bych mu odpustil, že ač se snáží tvářit ultratvrdě, tak tváří tvář hrůze buď kříčí (potažmo ječí) nebo zvrací. Odpustil bych mu i že nejvíce prostoru dává popisům svých zranění a působí tak sebelítostivě. A koneckonců bych mu odpustil i ten přiteplenej podtón knihy - ta volně navazuje na Iustuse a tam to bylo horší.
Nemůžu mu ale odpustit, že mi jako čtenáři nedal žádný cíl knihy, žádnou vějičku, jak se z té šlamastiky vymotat. Možná se to čtenář dozví ve druhém díle, ale to už u toho já nebudu.
Nejvíc z celé knihy na mě MM zapůsobil, když si stěžoval na kritiky svých knih. To myslím vážně a v jeho kritikách na kritiky mu dávám zapravdu.