Hotel na rohu hořkosti a štěstí

Originální název: Hotel on the Corner of Bitter and Sweet

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-249-1544-9

Ikar (2011) 978-80-249-1544-9 312

Romantický a melancholický příběh lásky se odehrává ve 40. letech v Americe, vyprávěn je však až o čtyřicet let později. Henry, jehož čínský otec uprchl do Ameriky, a Keiko, americká Japonka, se setkají jako děti a během let mezi nimi vznikne silný, hluboký milostný vztah. Útok v Pearl Harbor však ze všech amerických Japonců udělá utečence v internačních táborech. Henry a Keiko si přísahají, že se po válce opět sejdou, ale jejich cesty byly – s přispěním jejich rodičů – nejspíš navždy rozděleny. Dojemná, tklivá atmosféra, dobová tabu i láska k jazzu připomenou knihy Haruki Murakamiho. (Založil/a: slide)

ribička
  23. 6. 2013, 21:34
Krásný, pomalu plynoucí příběh ze Seattelu v době druhé světové války se krásně překrývá s realitou roku 1986. Obzvláště se mi líbilo vykreslení amerických dějin tak, jak jsme se to ve škole neučili.

Opravdu velmi příjemné a vkusné čtení.
Peter.Melon
  4. 11. 2013, 9:19
Zajímavý,čtivý a hezký román.Autor má dobré popisy prostředí(škola...atd),osob a věcí.Tento román je celkem dobrý a má své kouzlo...
MiriamBlahova
  7. 1. 2016, 12:17
Mám moc ráda Harukiho knížky a když jsem si přečetla toto dílo, byla jsem nadšená! Je to podobný styl v jiném kabátě. Spisovatel používá svůj specifický sloh, je to čtivé a dojemné! Miluju atmosferu jazzového klubu a počínající lásky... na konci mi bylo teskno (člověk se nemůže odpojit od plotu společně s Henrym), alespoň to ve mně zanechalo hluboký dojem! Krásná kniha!!!
Tertia
  6. 9. 2013, 17:52
Odrazující název, ale velmi pěkná a čtivá kniha na jejímž konci čeká pár prolitých slz. Skvělý příběh, velmi dobře napsáno.
klarapech
  31. 3. 2013, 22:54
Tato kniha me zpocatku odrazovala svym nazvem, ktery ji ponizuje mezi hloupe romanky, ale to tento krasny pribeh rozhodne neni. Cela kniha se krasne a lehce cte. Celou dobu jste v napeti jak to dopadne a ma prijemny spad a ke konci nemuzete knihu odlozit a pouze hltate stranky. Myslim, ze na uplnem konci pouze silne povahy odolaji a neuroni alespon jednu slzu. Doporucuji