Pučálkovic Amina

Artur (2015) 978-80-7483-047-1 115
Artur (2004) 22-047-85 127
Československý spisovatel (1985)
Československý spisovatel (1964)

S groteskní i laskavou nadsázkou a s osobitou poetičností a humorem se autor baví omezeností a sobectvím svých současníků. V próze Pučálkovic Amina zachycuje život úřednické rodiny destruovaný mimořádnou událostí – z domnělého štěněte bernardýna vyrůstá žirafa.

Pro čtenáře od 6 let. (Založil/a: aknamor)

Jindřich Plachta Jindřich Plachta
*01.07.1899 - †6.11.1951

Ariko
  20. 8. 2016, 23:30
Nechala jsem si knihu dostatecne rozlezet, ale stale si myslim totez - pro me je toto nevyhovujici a prekonana literatura. Jazyk je krkolomny, caste obraty a zastreleni se mi do detske knihy taky nehodily a pribehove take nic moc. Proste lehce zklamani, ale docetli jsme a kdyz jsem parkrat pri cteni udelala lehkou slovni korekturu, tak se dceri snad i libilo :-)
jehlaspichlas
  17. 1. 2017, 18:35
Docela úsměvná knížka, kterou jsem přečetl téměř během jednoho dne, ale nepatří k těm, ke kterým bych se vracel asi z doby, kdy byla napsána.
prkali
  29. 5. 2016, 9:24
Pozor, toto je důležitá informace. Důležitá pro všechny nevěřící ďaury - Mohamedova matka se jmenovala Amina (Aminah bint Wahb). To si pamatujme. Jednou nám to možná zachrání život...
Vlašule
  10. 11. 2016, 12:15
Je to hezká, čtivá a stále aktuální kniha, někomu se může zdát jazykem víc pro dospělé než pro dnešní děti, ale určitě stojí za přečtení.