Tetovaný tulák, salsa a slzy

Tetovaný tulák, salsa a slzy Originální název: Tetovaný tulák, salsa a slzy

Kolodraka - 2007
ISBN: 978-80-254-0696-0

Kolodraka (2007) 978-80-254-0696-0 237

Kniha, kterou si můžete objednat, není cestopis, ale ani román. Píšu v ní o svých zážitcích, pocitech a získaných zkušenostech na čtyři týdny trvajících toulkách Kubou. Projel jsem ji se třemi kamarády úplně celou, takže ucelený obrázek o Kubě si určitě uděláte. Budete moci poznat krásy i negativa této kontroverzně vedené ostrovní země a nahlédnete do jednotlivých provincií a jejich nejkrásnějších lokalit. Namátkou poznáte třeba metropoli Havanu, přírodní rezervace Viňales a Las Terrazas, legendární Zátoku sviní, historické město Trinidad, divoké pláže v provincii Holguín, město Santiago de Cuba i nejvyšší hory Pico Turquino a Pico Cuba. Zvýšenou pozornost věnuji i kubánské hudební scéně a s ní ruku v ruce jdoucím tanečním dýchánkům v podvečerních zákoutích kubánských sídel. Raritě, starým americkým autům prohánějícím se po ulicích zdejších měst, po kterých dnes touží řada sběratelů z celého světa, je také věnován prostor a komentář se nevyhne ani neuvěřitelným pikantnostem ze současného kubánského hospodářského a politického modelu. Ledacos pochopíte též po seznámení se s kubánskou hodně dávnou i novodobou historií.
Měsíc není dostatečně dlouhá doba na dokonalé poznání skutečné reality v této kontroverzně vnímané ostrovní zemi, ale útržky z několika málo lidských příběhů jsem tu absorboval do duše trochu víc než obvykle. Určitým způsobem jsem v nich figuroval. A tak jsem do této knížky vetkal i drobnou novelu, se kterou mi pomohl spoluautor Cansado Hemingway. Jsem přesvědčen, že jí dodá třpyt. (Založil/a: susie)