Tandaradei!

Tandaradei!

Leonardo - 1994

Leonardo (1994) 236

Povídková sbírka.

Sapkowski vrhl na stůl další hrst kostek – krásných, pečlivě upravených a pestrých. A co je nejdůležitější, kostkami vytvořený obrázek vyhlíží neobyčejně zajímavě.

Povídky:
- Konec světa
- Muzikanti
- Tandaradei!
- V kráteru po bombě
- Poslední přání (Založil/a: TrissRc)

wroclav
  3. 11. 2013, 22:16
Nejsem skalní příznivec fantasy, ale ty dvě povídky se zaklínačem (zejména konec světa) jsou o 1000 procent lepší než zbytek. Ještě tak v kráteru po bombě se dá vydržet, ale ty zbylé dvě radši ani nečíst.
Slarque
  15. 6. 2014, 13:34
Dvě z pěti povídek byly o zaklínači Geraltovi a rozhodně z toho obě byly nejméně zajímavé. Titulní povídku bych popsal jako lyricko-okultní fantasy (to je škatulka, co?), Muzikanti byli něco mezi fantasy a ekohororem (a pro mne nejlepší střípek z knížky) a V kráteru po bombě kupodivu nemělo nic společného s fantasy, ale představovalo žánr jménem politpunk. Kdybych měl větší znalosti o polské historii, možná bych za nejlepší povídku označil právě tuhle, takhle mi ale spousta narážek unikala. Závěr je snadný: Sapkowski ano, Geralt ne (ano, nejsem typický čtenář fantasy).
chewbacca27
  23. 3. 2013, 12:20
Velmi zajímavá sbírka povídek. Světa zaklínače se týkají jen první a poslední, přesto ty zbylé tři určitě stojí za přečtení. V něčem mi lehce připomněly styl psaní S.Kinga, zvlášť povídka Muzikanti. Pro Sapkowskiho je nicméně určitě lepší, když se drží svého středověkého světa.