Atlantida

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-655-7

BB art (2006) 80-7341-655-7 280

Tři místa na povrchu Země odolávají všem pokusům o vysvětlení: Bermudský trojúhelník, Ďáblovo moře u Japonska a malá oblast v Kambodži. Uvnitř těchto oblastí mizí letadla, ztrácejí se lodě a v Kambodži zanikla dokonce celá civilizace. Nyní byla odhalena ničivá síla zodpovědná za tyto záhady. Přepadli nás už v minulosti. Před deseti tisíci lety. Tehdy zničili Atlantidu. A teď jsou tu opět...Kambodža, 1968. Voják Eric Dane vede průzkumný oddíl na výpravu nařízenou CIA do nepřátelského území. Jejich tajná mise je však narušena objevem prehistorických zřícenin – podle všeho se jednalo o dávno opuštěné město Angkor Kol Ker – a podivné mlhy, která pohlcuje všechno, co jí stojí v cestě. Mise skončila tragédií. Přežil pouze Dane. O tři desetiletí později se nevysvětlitelná mlha objevuje znovu: nejen v Kambodži, ale i v Bermudském trojúhelníku a Ďáblově moři. Jedná se o hrozbu, která zaměstná nejmocnější vojenské síly na světě. O moc, která předstihuje naši vědu a technologii. O nelítostného nepřítele, který dovede Erica Danea – a celou planetu – k poslední, zoufalé bitvě o přežití. Rok 800 n.l. Khmerská říše trpí strašným suchem, které vystaví tuto kdysi velkou civilizaci záhadné a ničivé síle. Když z vodního příkopu kolem nádherného města zmizí poslední kapky vody, může do města vstoupit Stín... a celé je zničit. Bermudský trojúhelník, 1945 Radarové signály letky 19 na zkušebním letu náhle zmizí. Okamžitě vyrazí dvě pátrací letadla. Vrátí se však jen jedno z nich. Kambodža, 1968 Přísně tajná mise CIA skončí po objevu starých zřícenin – a po náhlém objevu podivné mlhy – smrtí většiny členů. Toho osudového dne přižil jen jeden člověk z celého oddílu. Současnost V mlze nad Kambodžou zmizelo letadlo. Není možné s ním navázat spojení a dokonce ani satelity nedokážou určit jeho přesnou polohu. Jedinou nadějí na jejich záchranu je onen jediný muž, který z této oblasti unikl před třiceti lety. (Založil/a: Rocky)

HELLBOY-DB
  24. 9. 2012, 18:58
První věc, co musím vyzvednout, že příběh je perfektně propojen se skutečnými reáliemi. Líbilo se mi, jak autor zpracoval záhadu bermudského trojúhelníku a dávnou mytologii s prvky sci-fi do skvělého příběhu, který se po pár stránkách četl tak dobře, že jsem musel, abych se dozvěděl jak to skončí, ihned dočíst. Finále bylo velmi podařené a celkově naprostá spokojenost a zasloužených ===100%
sharky95
  26. 2. 2012, 22:46
Knížka začínala výborně, bohužel konec byl trochu zvláštní. Postavy jsou dobře napsané, příběh dostatečně dlohou dobu záhada. Nejlépší je pasáž odehrávající se v šedesátých letech. Je nejnapínavější a nejzáhadnější. Ke konci je čím dál divnější a slabší, přesto si 4 hvězdičky zaslouží.
mitulka
  27. 5. 2012, 16:27
Prvních padesát stránek jsem měla šimrání kolem žaludku, což značilo, že děj bude hodně napínavý. Zbytek už mi připadal méně napínavý, ale i tak se kniha četla jedním dechem.