451 stupňů Fahrenheita - grafický román

Originální název: Fahrenheit 451

Baronet - 2009
ISBN: 978-80-7384-278-9

Baronet (2009) 978-80-7384-278-9 150

Před pětapadasáti lety mistrovsky vykreslil jeden z největších amerických autorů naši utopickou budoucnost: myšlení je pro stát nebezpečné a jen státu se má věřit, hlídejte své sousedy a hlavně - spalte všechny knihy. \\r\\nS autorovou pomocí nyní vytvořil Tim Hamilton nádhernou grafickou adaptaci tohoto skvělého díla. Svět profesionálního hasiče Guy Montaga převedl do nezapomenutelných barevných obrazů, které vynalézavě zachycují Montagovo prohlédnutí zvrhlosti státem řízeného myšlení a významu literatury. Výsledek jeho práce je stejné úrovně, jako Bradburyho kanonické mistrovské dílo, a stal se literární událostí roku. \\r\\n (Založil/a: Kattie)

Fešná Bleška
  19. 1. 2015, 18:42
Krásně nakreslené (opravdu, Hamiltonovy výrazy tváří jsou úžasné), atmosféra Bradburyho díla nádherně vystižená, děj a příběh až na nějaké maličkosti zachován. Proč tedy jen čtyři hvězdy? Nemohu se ubránit srovnání s originální knihou, která mi prostě přišla lepší. Možná neberte můj názor zas tak vážně, nejsem totiž zapálený čtenář komixů, nicméně kniha ve mně zanechala mnohem velkolepější dojem.
kingmaker
  21. 5. 2012, 20:52
Pochopil jsem, co je to grafický román. Je to komiks, jen se tam víc kecá. Tady se ale kecá krásně, originální román patří k tomu nejlepšímu, co klasik Bradbury napsal. A i v grafické podobě to má pořád silu. Jen ty obrázky mi tam přijdou navíc.
Gabri-ela
  22. 8. 2011, 10:48
Jsem ráda, že se mi hlasováním povedlo pozvednout hodnocení téhle knihy na 80 %. Myslím, že to si zaslouží se vším všudy. Hodně se mi líbilo grafické zpracování, sledy obrázků, kde se na postavy nahlíží z různých perspektiv, byly zajímavé a nevšední. Celkové výtvarné zaměření především na postavy a detailní výrazy obličejů podtrhly emotivnost díla. Ta kniha v sobě nese velké poslání a to se, myslím, Timu Hamiltonovi podařilo i graficky dobře vystihnout.