Kočka, která viděla rudě

Kočka, která viděla rudě Originální název: The cat, who saw red

Moba - 2003
ISBN: 80-243-1174-7

Moba (2003) 80-243-1174-7 222

Žurnalista Jim Qwilleran se svými neobyčejnými kočkami vyšetřuje řadu záhad v jednom prapodivném domě.

Našeho hrdinu s nevyslovitelným jménem, přáteli zvaného Qwill, osud zavál na večeři do starého domu právníka a kulinářského odborníka Mause. Qwill se do absurdní stavby, která je jakýmsi uměleckým centrem, okamžitě zamiluje a nastěhuje se do volného bytu. Začnou se však dít divné věci: noční výkřik, zmizení dávné přítelkyně a mladého správce vyprovokují novináře k pátrání, při kterém nakonec odhalí původce dvou vražd. Je naprostou samozřejmostí, že se na výsledku podílí i kocour Koko a kočka Yum Yum, jeho siamští kamarádi.
(www.mlp.cz) (Založil/a: Majdule)

Majdule
  4. 7. 2011, 18:09
Další kočičí krimi – další prostředí, mám pocit, že by příběhům malinko prospělo zůstat na jednom místě, ale i keramika je zajímavé a stejně jako Qwill ráda jím, takže i ta labužnická část mě docela těšila. Někdy bych si docela ráda přečetla některou z Qwillových Kulinářských úvah. Takže hlavním problémem je pro mě fakt, že zločin celou dobu jen tušíme. To, že se stal, zjistíme najisto vlastně až ve chvíli, kdy je vyřešen. Navíc pachatel je poměrně jednoznačný přesně od chvíle, kdy nějaký malér vůbec ucítíme. Takže jediným překvapením je, kdo vyhrožuje jedné z dalších postav. Hlavní výhodou ovšem zůstává, že je to svižně a zábavně napsaný příběh, ke kterému se můžete uchýlit jako k odpočinku po těžkém dnu a samozřejmě, všichni milovníci koček budou souhlasit, Koko a Yum Yum.