Milý Gabrieli

Milý Gabrieli Originální název: Kjaere Gabriel

Kalich - 2010
ISBN: 978-80-7017-146-2

Kalich (2010) 978-80-7017-146-2 144

Milý Gabrieli je dopis otce svému autistickému synovi. Otec se snaží pochopit a s láskou Gabrielovi vysvětlit, proč a v čem je jiný než ostatní děti. Synův autismus jej plní nekonečným smutkem, ale i pýchou nad tím, jak jeho syn dokáže se svým handicapem zápasit. Ty sám jsi také tak trochu paradox, složitý, nevypočitatelný a náročný, nikdy se s tebou člověk nenudí, vždycky něčím překvapíš a není ti snadné rozumět. Jsi jako sám jazyk, Gabrieli. Kniha Milý Gabrieli je autorova prvotina. Dočkala se skvělých kritik a byla přeložena do mnoha světových jazyků. (Založil/a: malion)

Halfdan W. Freihow Halfdan W. Freihow
*??.??.1959

jithushka
  2. 2. 2015, 14:30
Než jsem si zvykla na styl psaní, bylo pro mě poměrně těžké knihu číst. Když jsem se do příběhu mohla konečně plně položit, utíkaly stránky velmi rychle a já mnohdy jen nevěřícně kroutila hlavou a smekala nad rodiči a dalšími lidmi, kteří se o autisty starají ve skutečném životě. Dle mého názoru, by tato kniha měla být pro každého povinným čtením - má totiž jednu skvělou vlastnost - otevírá lidem oči.