Noc, kdy jsem měla zemřít

Noc, kdy jsem měla zemřít Originální název: Noc, kdy jsem měla zemřít

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4248-1

Moba (2011) 978-80-243-4248-1 238

V souboru devatenácti klasických detektivek řeší hlavní hrdina neobvyklé případy: Proč žena probuzená z kómatu vzpomíná na mrtvé? Kdo vraždil pro peníze, když všichni dědicové zemřeli? Co udělá žena neprávem odsouzená za vraždu manžela? Proč v trojúhelníku žena a dva muži umírá ona? Kdo se snaží zlikvidovat nevhodného ženicha? Zabrání sebevraždou něčemu mnohem horšímu? Co když je alibi až příliš dokonalé? Čeho všeho je schopná milující žena? Kvůli jakým tajemstvím lidé umírají? Jak dlouho potrvá, než pomstí vraždu svých synů? Rozuzlení jsou doslova šokující... (Založil/a: caterpil)

Tuleník
  3. 6. 2012, 11:48
Povídky často s velmi překvapivým závěrem - v podstatě se jedná o sbírku příběhů, kdy nebýt tajemného zachránce, zcela jistě by došlo k justičnímu omylu. Jako čtenář chápu většinu vysvětlení, nicméně nechápu, jak by na něj mohl vnější pozorovatel - čtenář - přijít z uvedených stop. Na to zjevně povídkový formát nestačí.

Povídky jsou psány svižně, čtivě, čtenáře baví a je zvědavý, jak to tedy vlastně bylo. Není to ale kniha na jeden zátah. Tím, že spolu povídky nesouvisí, přelouskat knihu za večer by bylo rozhodně na škodu - nejen zážitku. Rozhodně doporučuji rozložit si ji do mezičasů na více dní :-)

ALE - minimálně jedna povídka mne vysloveně naštvala, protože vysvětlení nebylo žádné vysvětlení, vražda nebyla vraždou, jediné, co bylo jasné, že sebevražda není sebevraždou.

Tedy závěr - na prvotinu určitě dobré - spousta skvělých nápadů na zápletky, výborně popsané charaktery i děj - myslím, že autorka má našlápnuto velmi slušně a určitě bude fajn si od ní přečíst i další kousky :-)