Ano, pane premiére aneb Rozhašená země

Originální název: Ano, pane premiére aneb Rozhašená země

Daranus - 2011
ISBN: 978-80-87423-02-8

Daranus (2011) 978-80-87423-02-8 235

Kniha Ano, pane premiére aneb Rozhašená země sice mapuje čtrnáct měsíců Fischerova premiérství, jsou v ní však od začátku do konce i průhledy do minulosti. Premiér Jan Fischer nespadne tudíž na Úřad vlády z nebe a čtenář se leccos dozví i o jeho dětství, mládí a zrání, stejně jako o jeho výjimečném otci, židovském matematikovi, který přežil holocaust.
Současně se otvírá i naše vcelku barvitá politická scéna se svými zvláštnostmi, s plejádou nezaměnitelných postav, se špatně skrývaným nepřátelstvím, s urážkami a s problémy, které lze někdy řešit jen těžko. Fischerovo premiérství začalo vlastně v Dublinu, kam se mu na mobil dovolal Mirek Topolánek s nabídkou, zda přijme v Praze post předsedy vlády. A jak se Jan Fischer, předtím šéf Českého statistického úřadu, své úlohy zhostil? Nejspíš velmi dobře, vždyť se poměrně brzy stal nejoblíbenějším politikem v zemi. Když letos v létě z premiérské funkce odcházel, tleskalo mu hodně lidí vstoje.
Zdroj:http://knihy.abz.cz/prodej/ano-pane-premiere-aneb-rozhasena-zeme (Založil/a: Milena)

Jan Fischer Jan Fischer
*02.01.1951

Radomilka
  22. 9. 2013, 23:02
Tato kniha se mi velmi líbila. Opravdu velmi dobře se čte a rozhodně nebyla nudná, jak by člověk možná očekával. Líbilo se mi, že se v knize kromě politických záležitostí objevují i vzpomínky J. Fischera na jeho dětství, další zmínky o jeho rodině a životě mimo politiku.