Myšlenky o Bohu

Myšlenky o Bohu

Podtitul: jejich kořeny a jejich působení

Originální název: Gottesgedanken

Equilibrium - 2009
ISBN: 978-80-904294-0-6 (brož.)

Equilibrium (2009) 978-80-904294-0-6 (brož.) 184

Kniha, která právě vychází, je jakýmsi celkovým shrnutím autorova bytostného poznání. Rozšiřuje konstelace o jejich kontextuální rámec. Pojednává srozumitelným a jednoduchým způsobem o věcech běžných i složitých tak, jak je Hellingerovi vlastní. Konfrontuje nás s naším vnitřním světem často velmi kontroverzním způsobem, nutí k hlubokému zamyšlení a nastoluje tím další a další otázky, na které si jistě hloubavý čtenář odpoví sám. Autor provokuje svými filosofickými názory, které staví do zvláštního kontrastu. Svým osobitým výkladem nás vede k pochopení, že duše se rozvíjí podle vlastních přirozených zákonů, nezávislých na naší vůli nebo přáních.
Čtenáři dává kniha tušit hloubku, s jakou se autor zamýšlí nad životem. Vnímá duši jako autonomní sféru a provází ji citlivě až k věcem posledním. Jeho dílo je prostoupeno hluboce lidskými hodnotami a humanismem, přesahujícím hranice národů, kultur i náboženství. Vydání knihy si neklade za cíl budování nových paradigmat, nýbrž snaží se české veřejnosti podat komplexně autorovy myšlenky, které představují mnohdy i revoluci v myšlení. Jedním z největších významů bude, když podnítí čtenáře a stane se předmětem tvořivých diskusí. (Založil/a: ssuva)