Případ Azazel

Případ Azazel
Originální název: Азазель (Azazel)
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Albatros - 2004
ISBN: 80-00-01416-5

Albatros (2004) 80-00-01416-5 225

Na začátku tajemného příběhu je záhadná sebevražda a na konci utržená dívčí ruka s čerstvě navléknutým snubním prstýnkem. Dvě události, které tvoří rámec neuvěřitelných dobrodružství hlavního hrdiny Erasta Petroviče Fandorina, tuctového zapisovatele u kriminální policie, jenž se stal klíčovou postavou při vyšetřování případu Azazel. V něm hrají roli peníze, krvavé i skryté násilí, anarchie, vášnivá touha i nevinný cit. A možná se rozhoduje o samotném osudu Ruska - píše se poslední čtvrtina 19. století.
Odhalí Fandorin kořeny zla? A jakou daň za svou snaživost čelit zlu zaplatí? (Založil/a: lepije)

Boris Akunin Boris Akunin
*20.05.1956

Peetuliska
  22. 2. 2014, 12:17
Naprosto skvěle rozehraný detektivní příběh z ruského prostředí. První díl ze série o Erastu Fandorinovi.
jaryj07
  13. 9. 2014, 18:53
Velmi povedená knížka, která mě svým celkovým obsahem překvapila. Příběh má ze začátku možná trošku naivní a pozvolný start, ale ten průběh už jen stále graduje. Každopádně můžu jen doporučit. Čte se to samo, žádné zbytečnosti jsem nepostřehl a chvílemi se i pousmějete nad některými dialogy.
kamie
  8. 10. 2014, 17:24
Jsem docela ráda, že jsem před samotným čtením nevěnovala pozornost žádné anotaci. Byla jsem tak závěrečnou scénou poměrně překvapená a jsem o to víc zvědavá na další vývoj postavy hlavního hrdiny. Ostatně on sám se nám mění před očima už během čtení Případu Azazel.
Návrat k ruskému 19. století je zde šťastný krok, kniha je zkrátka víc než jen detektivní román.
andenka
  29. 12. 2013, 0:34
Kdo má rád Rusko 19. století oblíbí si i tuto knížku (a další příběhy). Navíc hlavní hrdina připomíná Sherlocks Holmese a jeho vrozené nadpřirozené schopnosti, což mi bylo velmi sympatické.