Hegemonův stín

Hegemonův stín Originální název: Shadow of the Hegemon

Laser-books - 2003
ISBN: 80-7193-152-7

Laser-books (2003) 80-7193-152-7 308

Válka je skončena. Ender Wiggin a jeho tým brilantních dětí – válečníků vyhrál. Nepřátelé jsou zničeni, lidská rasa je zachráněna. Ender se sice nevrací na Zemi, ale jeho družina ano, domů ke svým rodinám, rozptýleným po celém glóbu. Bojová škola už není. Ale jakmile vnější nebezpečí pomine, Země se znovu stává bitevním polem. Děti z Bojové školy jsou více než hrdinové, jsou potenciální zbraně, které mohou mít význam pro země které by je ovládaly. A postupně, jeden po druhém, jsou všichni členové Enderovy družiny uneseni. Jenom Fazolek se zachrání a hledá pomoc u Enderova bratra Petra.
Petr Wiggin, Enderův starší bratr, stále z pozadí manipuluje pozemskou politikou. S Fazolkovou pomocí možná dosáhne svého cíle – ovládnutí světa… (Založil/a: Tanmut)

Balu
  9. 6. 2016, 15:41
Zatímco ostatní knihy Enderova univerza jsou jednoznačné sci-fi, tady sledujeme vcelku reálně vypadající popis politických a vojenských manévrů eskalujícího konfliktu v jižní Asii. Hlavní pojítko je zde samozřejmě to, že armády tohoto konfliktu jsou vedeny dětskými veterány Bitevní školy.
Byť se mi kniha líbila, je zde zřejmé, že jde 'pouze' o takový předstupeň v líčení, jak se Enderův bratr stal Hegemonem.
velkyrobik
  28. 10. 2014, 19:30
Taková normální, dobrá kniha. Občas byl děj trochu pomalý na Orsona Scotta mi přislo nebo to sem tam trochu nudilo. Ale jinak dobry i když některé věci.... možná trochu nadsázka. Ale snahy vyprovokovat válečné tažení a politické manipulování vyšinutého magora fakt impozantní.