Zmizení

Originální název: Gone

Columbus - 2008
ISBN: 978-80-7249-182-7

Columbus (2008) 978-80-7249-182-7 296

Uprostřed deštivé, sychravé a mlhavé listopadové noci je na okraji lesa nalezen automobil. Jeho dveře jsou otevřené, reflektory svítí, na sedadle spolujezdce leží dámská kabelka... Jinak je vůz úplně prázdný a opuštěný. Kam se poděla Rainie Connerová?
Bývalá agentka FBI, nyní spolupracovnice svého manžela Pierce Quincyho, také bývalého psychologa FBI, se utápí v problémech s alkoholem a občasných depresích, takže možné by bylo opravdu všechno. Utekla? Spáchala sebevraždu? Někdo ji unesl?
Rozbíhá se kolotoč pátrání, do něhož se kromě oregonské státní policie zapojí i Quincy, jeho dcera Kimberly a přítel Mac. Ti všichni jsou hned od počátku pořádně vyděšení. Brzy totiž vyjde najevo, že Rainie si s sebou nevzala svou zbraň. A klidu jim pochopitelně nepřidají ani tajemné telefonáty, kdy je na druhém konci jen hrobové ticho.
Nakonec se však přece jen ozve něčí hlas o do hry se okamžitě vloží také tisk. Kde je Rainie a co se s ní vlastně stalo? Jde o výkupné? Nebo o něco úplně jiného? A jak je do toho všeho zapletený sedmiletý Dougie, podivný chlapec, který si tak rád hraje s brouky a se sirkami?
Lisa Gardnerová napsala opět strhující thriller, plný napětí a záhad, kupících se jedna na druhou, který vás až do poslední strany nenechá vydechnout. Její postavy jsou komplikované, žádní černobílí padouši kontra hrdinové, ale naopak živí lidé z masa a kostí s problémy, které by mohl mít kdokoli z nás. (Založil/a: Frame)