Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Žebrák se stříbrnou holí

92%
5 34
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Žebrák se stříbrnou holí Originální název: Žebrák se stříbrnou holí

Nejnovější vydání:
Práce - 1987
ISBN: 24-002-87
Počet stránek: 463
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 10x v oblíbených
v přečtených 75x v přečtených
v knihovně 39x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Práce (1987) 24-002-87 463

Román se odehrává na přelomu 13. a 14. Století za vlády Václava II., panovníka silnějšího v diplomacii než na bitevním poli. S mnohem z jeho činů si kronikáři nevěděli rady a připisují to nevyzpytatelnosti božích cest. I popis Václava II. je znám. V dopise jednoho Florenťana, který ho prý viděl osobně, stálo, že český král je "podivuhodné, něžné krásy." Václav měl i velkou řadu levobočků, z čehož jeho údajná manželská věrnost Habsburkovně Gutě zrovna neplyne. Na jeho dvoře se pohybovala i jakási paní Anežka, o které štýrský kronikář mluví s velkým zájmem. Líčí ji jako "vzor metresy", která pro svého milence a pána vedla i jednání v zahraničí a starala se mu i o milostná dobrodružství a z královské stáje měla k dispozici dvanáct koní. Vaňková Anežku v knize spojila s Dalimilem, prvním kronikářem, který psal česky. Prolínají se tu osudy i jiných více či méně známých, skutečných osob z dějin českého národa, protože autorka sama uvádí, že do svých knih málokdy přivádí lidi, jejichž stopy dějiny nezaznamenal (Založil/a: lepije)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ariko
100% 100% 100% 100% 100%
  14. 11. 2014, 9:25
Opět čtivo na jedničku. Jen trochu poznámka ke komentu: Kdyby nezakomponovávala Vaňková milostné scény, asi by její knížky neměli takový ohlas :) Takhle jsou hisotrická fakta blízká i ženské romantičtější populaci :)
ROB33
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 11. 2014, 8:17
Závěr série ságy Přemyslovců Lev a růže je asi to nejlepší co jsem od autorky zatím četl. Opět je sice zde mnoho milostných scén, ale i dobrodružství, především objevení stříbrných dolů v Kutné Hoře na konci 13. století je přirovnáváno k zlaté horečce v Kalifornii. Vymýšlet si lze vskutku trapně málo, píše autorka v doslovu knihy, snad jen Dalimil je jakási fiktivní postava, která do tohoto románu dokonale zapadá.