Testament hraběnky Tiefenfeldové

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Baronet - 2011
ISBN: 978-80-7384-378-6

Baronet (2011) 978-80-7384-378-6 251

Středoškolský profesor Petr Kropáček žije v poklidu a zaběhnutém řádu, a už ani nevzpomíná na své básnické pokusy, které nyní s nadhledem zahrnuje mezi své hříchy mládí. Ty však znovu razantně vstupují do jeho života – jejich obdivovatelka, hraběnka Tiefenfeldová, s níž se nikdy ani neviděl, mu odkazuje nejen zámek s polnostmi a parkem, ale též mladou černošskou studentku, jíž by se měl podle závěti stát adoptivním otcem. (Založil/a: al-ma)

Jan Cimický Jan Cimický
*23.02.1948

Buřinka
  27. 8. 2016, 6:38
Po několika prvních stránkách jsem měla pocit, že to bude další čtení o "nabytém" majetku z porevolučních let. Na milost jsem knihu vzala v okamžiku, kdy hlavní postava zjistila, že má adoptivní dceru a těšila jsem se na pořádně dobrodružství. Mezitím se "rozjela" štvavá kampaň proti panu Kropáčkovi. Docela mě zajímalo kdo ji rozjel, leč to jsem se nedozvěděla... Jediný, kdo se Kropáčka zastal, byl profesor před důchodem (o nic mu už nešlo) pan Plíšek. Leckdy pohnuté osudy pacientů na psychiatrii určitě vycházejí z autorovy praxe a jsou opravdu uvěřitelné. Jen ten konec mě zklamal a asi jsem ho dost dobře nepochopila...