Originální název: Dragonfly in Amber

Omega - 2016
ISBN: 978-80-7390-269-8

Omega (2016) 978-80-7390-269-8 960
Plejáda (2011) 978-80-87374-74-0 847

Druhá kniha série Cizinka.

Kniha nás přivádí do Francie, kde se Jamie, který je ve své vlasti pronásledován, ukrývá. Jamieho příbuzný nabízí manželům nejen střechu na hlavou, ale i přístup do vyšší společnosti. V Paříži žije v exilu také skotský následník trůnu, který se snaží získat prostředky a spojence na další válečný pokus o získání koruny. Claire však dobře ví, jak toto tažení dopadne. Katastrofálně. Smete všechny skotské klany z povrchu zemského a jejich vysočina bude vítěznými Angličany zcela vypleněna. Nezůstane kámen na kameni. Proto se Claire a Jamie snaží skotskému králi v jeho válečném tažení zabránit. Jamie se však zaplete do souboje se svým úhlavním nepřítelem kapitánem Randallem, je zajat a uvržen do Bastily. Claire musí ke králi prosit o jeho milost. Jakou cenu bude muset zaplatit? Podaří se jí zastavit prolévání krve nevinných skotských mužů a změnit dějiny? Bitva u Prestonu v roce 1745 končí pro Skoty vítězně a zvedne jejich sebevědomí. Král se vydává dále na jih a pomalu začíná ohrožovat Londýn... (Založil/a: al-ma)

Magyana
  16. 12. 2014, 8:56
Druhý díl Cizinky se četl stejně dobře jako první. Děj kvapí, stránky ubíhají úplně samy.
Jen jsem si nemohla pomoct, příhody hlavních hrdinů ve Francii mi neustále připomínaly Angeliku.
Takový konec jsem čekala, protože jsem ženská zvědavá a vymetám kdejaký spoiler, takže jsem si ani nepoplakala - což hodnotím kladně. Strašně nerada u knih brečím.
Vikyna
  22. 11. 2014, 17:20
Už dlouho jsem nečetla tak bohatou, napínavou, promyšlenou knížku. Má všechno, co od kvalitního čtení může člověk čekat. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!
silvaren
  20. 5. 2015, 10:12
Druhý díl je v mnohém lepší než první, ale úvodní část ve Francii mě nebrala. Urostlému Irovi to na francouzském dvoře prostě nesedělo. Zbytek knihy je ale snad ještě napínavější, poutavější a promyšlenější než Cizinka. Spousta věcí do sebe zapadla a já si nemůžu pomoct a strašně se těším na Mořeplavce.
Kniha je bohužel zoufale přeložená, místy jsou věty nejen neučesané, ale jsou tam i hrubky. :(
Plue
  4. 1. 2015, 15:57
Druhý díl je o mnoho lepší než ten předchozí. Dobře se četl, příběh kvapem ubíhal. Poslední desítky stránek začínala kniha nabírat na obrátkách a fakt se mi líbila. Stále je toho ale dost, co vytknout - předvídatelnost, nerozvinuté vedlejší postavy, naivita (to, jak jí všichni bez problému uvěří, co je zač), tupé rozhovory ala telenovela a úplně poslední stránka, která gradující závěr pokazila.
Aspet
  25. 8. 2016, 9:37
Moc mne tato série baví. Konkrétně tento druhý díl byl pro mne více rozvláčný a četl se mi hůř než první díl, ale spíš to přisuzuji tomu, že jsem nejdříve viděla natočený seriál a až potom četla, takže jsem příběh znala. Hodnotím proto plným počtem hvězd.
petulina
  30. 11. 2015, 8:55
Tak a mám dočteno...musím říct, že ta Francie mě občas nudila, ale potom jsem si knihu vychutnávala až do konce....no jo Skotsko je Skotsko ;). Hned se pouštím do dalšího dílu....jo je to návykové.
Lucielle
  17. 9. 2011, 17:25
Kniha je čtivá, velmi lehce vtáhne čtenáře do děje. Milovníci historických románů si přijdou na své. Trocha romantiky, trocha surového středověkého života, vše, co má být. Mě osobně závěr úplně nešokoval, byl očekáván. Kniha začíná dějem v přítomnosti a po pár kapitolách se již celá kniha odehrává ve vzpomínkách, kdy hlavní hrdinka prožívala část svého života ve středověku. Až po pár stránkách jsem zjistila, že čtu druhý díl čehosi, nicméně mě to nijak neomezilo, ani neuvedlo v nevědomost, nazvala bych to spíše volným pokračováním. První díl si ale každopádně přečtu, dodatečně. Knihu doporučuji na dlouhé zimní večery.
candlessinka
  10. 1. 2016, 20:51
Napínavá, nervy drásající, vtipná, vzrušující, plná intrik a zvratů, dojemná až k pláči. Taková je Vážka v jantaru. Mně osobně se bohémská Paříž se svými nešvary urozené vrstvy moc líbila. Osudy Claire a Jamieho mě naprosto pohltily a ano, i mně na konci ukápla slza. A nezbývá než se začíst do Mořeplavce.
charming
  1. 9. 2016, 10:08
První díl mě tak nadchnul, že jsem ho přečetla jedním dechem a s velkým očekáváním jsem otevřela díl druhý. Vážka v jantaru je však pro mě zklamáním. Knihu jsem nedočetla i přes veškerou snahu a ve 2/3 knihy jsem jí odložila a ani už nemám chuť pokračovat ve čtení dál. Příběh mi přišel zbytečně zdlouhavý - se spoustou nudných pasážích - ve kterých se řešila především "královská politika" . Prostředí krásného Skotska z příběhu téměř vymizelo. A myslím si, že uškodilo i to, že na začátku knihy autorka prozradila několik věcí a tím mě připravila o napětí. Kdo ví, třeba ten konec, který jsem nepřečetla mě připravil o dobrý dojem z knížky.
Vali007
  19. 5. 2016, 9:48
Kniha se mi vesměs líbila, ale první díl hodnotím mnohem lépe. Nejspíš mému hodnocení také uškodilo to, že jsem neměla příliš čas a četla ji opravdu dlouho. Jinak se střídaly rozvláčnější pasáže, kde se toho moc "nedělo" a pasáže akční. Jako celek hodnotím kladně, ale chce to mít na tuto knihu čas a nečíst ji po jedné kapitole. Což může být obtížné vzhledem k její délce. Opět jsem četla v originále a můžu jen doporučit.
Fakirka
  8. 1. 2014, 17:28
Knihu zrovna čtu a jsem nadšená.Nenudí ,je napínavý a velice čti vě napsaná.Jsem ráda,že má přes 700 stran,aspoň mi ještě chvilku vydrží.
Accionna
  26. 6. 2011, 10:55
Kniha byla co se týká tempa, velmi podobná prvnímu dílu. Nicméně, konec bych označila za drastický. Nechápu, jak tohle může autor udělat! Stovky stránek popisuje jejich lásku a nádherné soužití, a pak to jednou větou změní v horor. Věta "Myslel, že padne na Cullodenském poli, ale on nepadl." Poslala podle mého všechno do háje. Už to, že se museli rozdělit, bylo smutné. Ale to, že odloučením netrpěl jen jeden z nich, ale oba a po zbytek života, to je fakt kruté! Slabou útěchou může být, že Claire by jinak zemřela při porodu a takhle Brianna žije a Jamie s ní, nicméně nikdy nemůžu pochopit, proč se autoři stovky stránek matlají s cestou do středověku, aby to v poslední kapitole všechno zničili.
Ale knížka byla krásná a skvěle se u ní brečí... :)