Dcera čarodějek

Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Albatros - 2002
ISBN: 80-00-01029-1

Albatros (2002) 80-00-01029-1 270

"Tak zalezte do těch pochmurných ruin a propírejte mě! Pomlouvejte! Pořád to děláte! Mručíte svá nekonečná tajemství, podezíravě na mě pohlížíte a v očích máte střídavě hněv, podezíravost nebo zklamání!" zvolala Dívka. Současně s názvem Dívky se najednou cítila dospělejší, sebejistější a rozhněvanější, přímo zuřivá kvůli tomu proklatému tajemství, které jí žádná Čarodějka nechtěla prozradit. Její jméno? Její budoucí osud, když neměla být jejich nástupkyní? Slova Písně jediné? A konečně, proč se jí právě ony celou dobu zabývaly jako vlastní dcerou? (Založil/a: aknamor)

Dorota Terakowska Dorota Terakowska
*30.08.1938 - †04.01.2004

sokoba
  16. 2. 2012, 22:22
Jelikož knížky, které ráda čtu jsou většinou několikadílné, s radostí jsem uvítala tuto, která neměla žádná pokračování. Tenhle fakt, ale nic nemění na tom, že je opravdu dobrá. Zajímavé čtení, které opravdu upoutá. Ani bych neřekla, že to je knížka určená spíše mládeži. Je to psané formou, která myslím uspokojí i dospělého. Mě se to tedy hodně líbilo. Má to svojí osobitost. Proto dávám 5*
RikaAkira
  8. 12. 2011, 0:54
S přehledem moje NEJoblíbenější knížka (z knihovny vypůjčeno: 14x během osmi let). Zpětně ji mimo jiné hodnotím jako jakýsi manuál na dospívání, ač dospívání v knize řešené týká se naprosto výjimečného mladého Děvčátka (Dívenky; Dívky). Vše dává smysl, vše má svůj důvod, vše se dočká svého vysvětlení. Stýskám si jen na jedno - kéž by to dosáhlo aspoň takového písmenkového a propracovaného rozměru jako Pullmanova "Jeho šerá hmota".
Ances
  12. 11. 2012, 12:42
Kdysi jsem tu knížku milovala, protože mi dokázala jaksi utřídit myslenky během dětství. Dodnes na ni vzpomínám v tom nejlepsím slova smyslu, nebot' je to i jedna z mála knížek, které jsem dokázala přečíst několikrát za sebou.
krisstuss
  9. 2. 2015, 12:43
Kniha mého \"mládí\" :D (když jsem byla v pubertě). Opravdu moc hezky napsané a poutavé. Určitě se k ní vrátím, každopádně doporučuji všem slečnám co mají rádi jemné fantasy.