Čokoláda chilli

Čokoláda chilli Originální název: Čokoláda chilli

Eroika - 2010
ISBN: 978-80-86337-99-9

Eroika (2010) 978-80-86337-99-9 91

Sbírka básní Čokoláda chilli je určena všem, kdo jsou pozitivně naladěni anebo takové nladění hledají. Autorka si na nic nehraje, její verše jsou jednoduché, nekomplikované, zpravidla rýmované, avšak právě v této jednoduchosti je jejich půvab a síla.

V centru její pozornosti stojí základní vztah mezi mužem a ženou, láska v podobě silného citu, nenaplněné touhy či peripetií manželského soužití, ale i další momenty lidské zkušenosti, jako je vztah k rodině, k přírodě, zážitky z cest, objevování nového...

Autorka nerozpitvává své subjektivní pocity, mezi ní a čtenářem nestojí bariéra intelektuálnosti či umělosti. Její zkušenost uložená ve verších je obecně sdělná a potěší každého, kdo má rád hezké věci. (Založil/a: al-ma)

Alena Chládková Alena Chládková

Trina1
  8. 6. 2012, 21:31
Nikdy jsem nebyla na básničky. Ale nedávno jsem dostala knížku Čokoláda chilli - samotnou by mě nenapadlo si ji koupit. Knížka mě velmi mile překvapila, nečekala bych, že si ji tak oblíbím. Umí pohladit po dušičce.