Originální název: Fools Die

Votobia - 1995
ISBN: 80-85885-40-9

Votobia (1995) 80-85885-40-9 347
Československý spisovatel (1989) 80-202-0128-9 445

V tomto románu se autor slavného „ Kmotra“ zaměřil na vykreslení americké společnosti v Las Vegas a v Hollywoodu, tedy na postavy kolem heren a filmové produkce. Spojovacím článkem těchto prostředí je protagonista románu John Merlyn, který sonduje postavy kolem sebe. (Založil/a: lepije)

Rames
  18. 1. 2016, 10:29
Docela příjemné překvapení, i když problematiku hazardních hráčů moc nemusím, četlo se to výborně a děj plynul bez jakýchkoli zarážejících momentů.
benny123
  28. 2. 2014, 11:36
Také jsem byl z Kmotra a Siciliana natěšený a doufal jsem, že toto dílo bude kvalitativně na stejně úrovni.. má očekávání ovšem nesplnil, spíš už jsem tak od půlky vyhlizel konec.. některé pasáže však byly dobré, popis prostředí kasina atd..
Janelle
  11. 11. 2013, 20:07
Hodně mě bavilo pozorovat, jak se mění názory a životní postoje Johna Merlyna. Prostředí casína mi sem krásně sedí, pro čtení rozhodně zajímavé. Když se po přečtení ohlédnu zpět, je to pro mě rozhodně jedna z nejlepších knih.
Downpour
  21. 10. 2012, 18:00
V jednom souhlasím s 1strajda, a to v tom, že 50 prvních stran je nejlepších. Ale zbytek knihy ovšem také není špatný. Avšak i přesto jsem od této knihy čekala více.
1strejda
  16. 8. 2011, 7:19
Po přečtení dokonalého Kmotra jsem opět zatoužil, přečíst si něco od tohoto autora v domnění, že půjde o podobný zážitek jako u Kmotra. Vybral jsem si tedy v knihovně Blázni umírají a začal jsem s četbou. Prvních cca 50 stran mě dost chytilo a už jsem myslel, že jsem vybral dobře. Záhy jsem však zjistil, že těchto několik stran bylo to nejlepší z celé knihy a že neměla dále pokračovat. Dál šlo jen o relativně nezáživné vyprávění.