Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Absolone, Absolone!

81%
4 15
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Absolone, Absolone! Originální název: Absolom, Absolom!
Poprvé vydáno celosvětově: 1936

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 1966
Počet stránek: 305
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 28x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (1966) 305

Faulknerův vrcholný román popisující drama jižanského rodu Sutpenů, jehož zakladatel, bílý nuzák Thomas, se vyšvihne mezi bělošskou aristokracii bohatých plantážníků, ale zavržením syna-míšence vyvolá řadu tragických událostí, pod jejichž tíhou hyne celý rod. Příběh je vyprávěn několika vypravěči, z nichž každý zná jen část pravdy a vnáší do děje svůj osobitý pohled, odehrává se v několika rovinách, v přítomném i minulém čase a rozvíjí se v složitý, hrůzný, ale i reálný obraz života na americkém Jihu v časovém rozpětí téměř sta let, kdy děsivé drama otrokářské minulosti znovu a znovu nahlodává přítomnost. Pro snazší orientaci v spletitosti postav a děje připojil autor chronologii událostí a genealogii.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Tanmut)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

svobodka
100% 100% 100% 100% 100%
  11. 11. 2012, 19:28
Podle mne nejlepší Faulknerova kniha, i když při čtení dává opravdu zabrat. Ale pak je člověk odměněn, když to všechno "rozluští".
ready19
60% 60% 60% 60% 60%
  21. 8. 2015, 15:44
Rozhodně zajímavý styl, ponuré, postavy dobře vykreslené, ale přece jenom, když bych to měl porovnávat třeba s Prapory v prachu, tak mě to tolik nevtáhlo. Příběh byl sám o sobě hodně zajímavý, ale s tím, jak to autor podal, jsem měl někdy problém. Kdybych měl podruhé šáhnout po nějaká Faulknerově přečtené knížce, tak tahle to nebude.
Kunri
100% 100% 100% 100% 100%
  4. 3. 2013, 20:44
Zpočátku to vypadalo pro mě beznadějně - prvních sto stran jsem se moc nechytal, číst po třetí o tom samém mě přestávalo bavit. Jak se ale člověk dostane za polovinu, tak dostává kniha úplně jiný rozměr. Příběh se začíná rozjíždět, odkrývá se nezjištěné, zjišťuje se neodkryté. A posledních sto stran je naprostá lahůdka, která nemá obdoby. Je to jedno z nejkomplexnějších děl, jaké jsem kdy četl.
P.S.: Pozor na verzi z roku 1966 (která je zde na obrázku)! Pan Vajla vám totiž v doslovu vyspoiluje jednu zásadní informaci o jedné postavě z této knihy, která se objeví v další knize