Faktor nanebevzetí

Poprvé vydáno celosvětově: 1988

Baronet - 2007
ISBN: 978-80-7214-988-9

Baronet (2007) 978-80-7214-988-9 416

Po událostech popsaných v Lazarově jevu se lidští obyvatelé Pandory usilovně snaží vydobýt další půdu z běsnících moří planety. Budují nové osady, avšak ve stínu těchto osad hladovějí děti.
Planetě vládne ctižádostivý klon, jehož represivní režim nutí zoufalé osadníky k povstáním. Odpovědí vládnoucích jsou další krutosti, neposlušnost je trestána hladomorem.
Hlavní nadějí bojovníků odporu se stává Crista Galli, žena, o níž jsou mnozí přesvědčeni, že je božským dítětem. A kolem ní se soustředí osvobozenecký boj.
Román uzavírá Pandorskou trilogii a je v něm obsažena veškerá vynalézavost, komplexnost a energie, kterou si čtenáři zvykli od Franka Herberta očekávat.

HELLBOY-DB
  14. 11. 2015, 19:42
Jak se dalo čekat, ani závěr není výjimkou a tam, kde se předchozí části ještě místy daly celkem číst, tak tady se to kvůli ještě slabšímu příběhu přiblížilo dnu. ===20%

Tak tato série mi opravdu vůbec nesedla, když si odmyslím první tragický díl, ani zbylá trilogie toho moc nepředvedla, aby mi v hlavě utkvělo něco víc, než to přemáhání, abych ji vůbec dorazil. ** 20% **
Slarque
  15. 6. 2014, 13:05
Pandora ve skutečnosti není trilogie. Jako první díl této tetralogie je nutno počítat Herbertův román Vyslanci do prázdna, který ještě napsal bez spoluautora. Zato Faktor nanebevzetí je poslední, na čem kdy dělal, a vyšel až po jeho smrti, kdy ho Ransom dopsal. Vzhledem k názvu díla mi to přijde zajímavé.