Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Napětí zlomu

80%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Napětí zlomu Originální název: Venus Prime: Breaking Strain
Poprvé vydáno celosvětově: 1987

Nejnovější vydání:
Baronet - 1996
ISBN: 80-85890-62-3
Počet stránek: 279
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 20x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Baronet (1996) 80-85890-62-3 279

Linda byla odmalička chytré a nadané dítě. Toho si všimli její rodiče, když začali s projektem SPARTA. Šlo o zkratku, která znamenala Stanovení a rozvíjení zdrojů specifických nadání. Jednalo se o rozvíjení přirozené inteligence člověka. U malých dětí to funguje lépe, než u dospělých a Lindini rodiče zanedlouho získali grant na provoz menšího vzdělávacího ústavu, kde soustředili ještě několik takových chytrých dětí. Tyto děti se měly v budoucnu zařadit mezi ostatní a žít a pracovat na výsostných postech lidské společnosti. Všechno by bývalo dopadlo dobře, kdyby Linda nezmizela a její rodiče nezemřeli při podivně vypadající nehodě. SPARTA byla rozpuštěna a její nadějní žáci se rozprchli do světa. A Linda byla dlouho pokládána za mrtvou… (Založil/a: Tigi)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

HELLBOY-DB
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 12. 2011, 22:12
Autor Paul Preuss si vypůjčil sci-fi povídku „A. C. Clarka - Mez pevnosti (Breaking Strain)“ a rozvinul kolem ní příběh s krimi zápletkou.
Anotace: Ten začíná útěkem dívky SPARTY (Lindy) z ústavu a snahou získat si novou identitu. Po jejím získání si najde práci v Komisi kosmické kontroly (K.k.k.). Mezi tím má být k Venuši vyslána vesmírná nákladní loď. Během letu dojde na lodi k úniku téměř všeho kyslíku, a k vesmírné stanici u Venuše dorazí ze dvou pilotů jen jeden. Linda je poslána K.k.k. aby celou událost vyšetřila. Po příletu na stanici začíná vyšetřování, během kterého jde SPARTĚ i jiným o život.

Začátek knihy se mě četl trochu hůř (jde asi o to zvyknout si na styl psaní autora), ale po třetí kapitole (v detailech upravená povídka A. C. Clarka), kdy začíná vyšetřování na stanici u Venuše, se děj začne stávat svižnějším a spolu s větším množstvím napětí i o poznání zajímavější. ===80%