Hra o slávu

Hra o slávu Originální název: Hra o slávu

Ikar - 2003
ISBN: 80-249-0171-4

Ikar (2003) 80-249-0171-4 189

Třetí, zatím poslední autorčin román rozvíjí osudy naší současnice Saši známé z knih Hra o peníze a Hra o muže. Tentokrát se její příběh vrací o 10 let zpět, kdy Saša pracuje v televizi jako dramaturgyně. V prostředí "flitrů a melodií" se setkává s lidmi, kterým jde hlavně o slávu a peníze. Ale takový je trend doby. Saša na prahu třicítky hledá smysl života a tvůrčí práce mezi lidmi, kteří mají snad talent, ale u nichž jde často morálka stranou. Nahlíží do tajných koutů jejich duší a klade si otázku, z čeho vlastně úspěch pramení? Sama staví svou práci a nezávislost na první místo, a zároveň stále hledá toho pravého muže pro sebe. Konfrontuje ideály s realitou a přitom poznává i samu sebe. A uvědomuje si, že s životem je to jako s hrou. Nezáleží na tom, jak je dlouhá, ale na tom, jak se zahraje. (Založil/a: al-ma)